szkola

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

szkola

Post autor: arti »

Czy uważacie system nauczania w polskich szkołach za odpowiedni ?

Gdy Polak pójdzie do szkoły do nagle lub gorzej ameryki lub jeszcze gorzej do Australii śmieje się z tamtejszego systemu nauczania (bardzo niski)
lecz czy nie uważacie ze system nauczania w polskiej szkole jest zbyt wysoki rozumie poziom na J. polskim czy angielskim, ale matematyka, geografia, itp. to już przesada

„Czasami wydaje mi się, że praca dzieci w dzisiejszych szkołach jest tak nadmierna, że lepiej dzieci potopić niż uczyć w tych szkołach” -słowa wypowiedziane przez Marie Curie ok. roku 1800, od tego czasu system nauczania drastycznie się zmienił w bardziej cywilizowanych krajach lecz pozostał prawie taki sam w Polsce, Rosji itp.
Dzisiejsza szkoła ma negatywny wpływ na wyobraźnie dzieci (lub jakoś podobnie ale sens ten sam) słowa Karola Darwina


Wądpie ze nominacja giertycha zmieniła by tu cos
e
Ostatnio zmieniony 21 lip 2007, o 09:56 przez arti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: szkola

Post autor: jillian »

Może faktycznie w szkołach podstawowych nie powinno byc tak wysokiego systemu nauczania. Ale juz w szkołach średnich i na studiach to owszem. Przynajmniej ja tak uwżam. Człowiek końcący studia, z tytułem magistra powinien byc wykształcony, a nie, bo udało mu sie przez te 5 lat jakims fuksem wszystko pozdawać.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: szkola

Post autor: Savok »

Arti, sugerujesz zeby rownac w dol?

Wg mnie poziom szkolnictwa jest zbyt niski i zle przygotowany. Ale w zadnym wypadku nie powinien byc obnizany!
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: szkola

Post autor: arti »

Otóż to
Savok pisze:zle przygotowany
W innych krajach mimo ze maja niższy poziom wiedzom tyle samo po ukończeniu szkoły bo uczą się tych najważniejszych rzeczy i mniej im wypada z głowy

[ Dodano: Czw Lip 19, 2007 15:33 ]
Według mnie powinni wyrzucić wiele całkowicie niepotrzebnych rzeczy i zastąpić je bardziej pożytecznymi

Bo nie wiem pocą uczyć się np. mnóstwa działań matematycznych całkowicie niepotrzebnych w życiu chyba ze się ma zamiar studiować matematykę

Podał bym więcej przykładów ale może później
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: szkola

Post autor: Savok »

arti, Ty najpierw skoncz jakas szkole, w miedzy czasie naucz sie ortografii, znajdz prace i wtedy oceniaj, co ci sie przyda. Matematyka akurat jest niezbedna w kazdej dziedzinie zycia i jest narzedziem kazdej wiedzy. Wlasnie dlatego nawet na studiach humanistycznych jest logika. A matematyka wlasnie tego uczy, logiki.

Bez znajomosci tych podstaw nie masz czego szukac na uczelni wyzszej, a juz napewno nie na kierunku przyrodniczym, gdzie rozne obliczenia sa nieodlaczna czescia w zasadzie kazdego doswiadczenia.
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: szkola

Post autor: arti »

Tylko ze nie wszyscy maja zamiar iść na do uczelni wyższej i nie wszyscy maja zamiar iść na biologie !

Bo chyba nie wszyscy tu to wiedza!

A i znam zasady ortografii od dziecka a zresztą jak pewnie wierz jest to podstawa do dostania zaświadczenia o dysleksji
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: szkola

Post autor: Savok »

Wiesz arti, ja tez mam dysleksje i jakos nie robie takiej ilosci bledow? Wiesz dla czego? Bo robie jakis uzytek ze znajomosci zasad a nie wykrecam sie dysleksja. A twoje teksty sa poprostu naszpikowane bykami w takich ilosciach, ze nawet dysleksja cie nie usprawiedliwia.

A wracajac do tematu, dalej mnie nie przekonales, ze cos w szkole jest zupelnie niepotrzebne, bo jakos mi sie ciagle cos przydaje.
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: szkola

Post autor: arti »

A wiec jesteś jedyna osoba po studiach która znam i która tak twierdzi a znam wiele osób po studiach

[ Dodano: Czw Lip 19, 2007 17:52 ]
Savok pisze:dalej mnie nie przekonales


Zakładając ten temat nie miałem zamiaru nikogo do tego przekonywać
Chciałem tylko żeby osoby z forum wyraziły swoje zdanie ty już to zrobiłeś

[ Dodano: Czw Lip 19, 2007 17:56 ]
Wiesz dlaczego? Dlatego ze ty masz 23lata a ja 16 ty to dłużej ćwiczyłeś a ja znacznie krócej
Nie tylko z powodu wieku.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: szkola

Post autor: anik »

O ile się orientuję, to dysleksja polega na zaburzeniach w czytaniu i pisaniu, natomiast za błędy ortograficzne odpowiada raczej dysortografia. no ale nieważne.

Co do głównego tematu, to uważam, że ilość materiału nie jest jakoś specjalnie przesadzona, to prawda, że w innych krajach programy nauczania są mniej obszerne, ale ja jestem zdania, że człowiek kończący jakąkolwiek szkołę, powinien posiadać nie tylko wiedzę dotyczącą swojej dziedziny, ale także mieć pojęcie o innych dyscyplinach.
A na nadmiar nauki narzekają przeważnie Ci, którym się uczyć nie chce.

Zgadzam się natomiast ze stwierdzeniem, że system szkolnictwa jest źle przygotowany i niezbyt dobrze funkcjonuje.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: szkola

Post autor: Savok »

anik pisze:O ile się orientuję, to dysleksja polega na zaburzeniach w czytaniu i pisaniu, natomiast za błędy ortograficzne odpowiada raczej dysortografia. no ale nieważne.
Dysleksja idzie w parze z dysortografia praktycznie zawsze.
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: szkola

Post autor: arti »

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Dysleksja
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: szkola

Post autor: paol »

A moim zdaniem ciągłe zmiany w szkolnictwie nie poprawiają efektów nauczania, bo przyczyniają się jedynie do powstawania zbędnego chaosu. Reformę należałoby najpierw porządnie przemyśleć i poświęcić na jej wdrażanie kilka lat, bo tu wyjątkowo sprawdza się powiedzenie:co nagle, to po diable".

arti, podaj więc więcej przykładów i co według Ciebie jest bardziej pożyteczne?
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: szkola

Post autor: Dinobryon »

Mi babka z Geografii na zaliczenie kazała nauczyć się głównych przejść granicznych między Polską a naszymi sąsiadami a konkretnej ilości nie podała przez co żeby faktycznie zaliczyć musiałem znać je wszystkie. przez 3 tygodnie siedziałem i wkuwałem tylko po to by dziś nie pamiętać ani jednego. Nie starczyło już czasu i siły na podnoszenie średniej ocen z innych przedmiotów a i tak koniec końców zostałem przepytany z polskich autostrad (ich planów na przyszłość i aktualnych długości tras). Moim zdaniem to nie jest normalne i to właśnie jest przykład tego jak zbędnych rzeczy musimy się uczyć w szkole. Lektur i wierszy na lekcjach polskiego już się nie będę czepiał bo większość przespałem aobowiązkowych lektur w ciągu trzech lat przeczytałem. 2. a maturkę zdałem na ponad 70%. No i właśnie jest ta kwestia matur. W liceum uczy się nas tylko i wyłącznie pod maturę i z każdego przedmiotu męczą tak samo. Efekt tego jest taki że moglibyśmy pisać maturę z każdego przedmiotu i zaliczyć go. ale na góra 30% bo takiego materiału nie da się zapamiętać. Chociaż jak czyta się niektóre wypowiedzi forumowiczów to wy byście dali rade a to co ja piszę to wykręt zwykłego lenia. no comments
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości