Zmiana uczelni

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ja
Posty: 11
Rejestracja: 14 lip 2007, o 21:39

Zmiana uczelni

Post autor: ja »

witam, mam takie pytanie: jakie warunki należy spełnić, aby przenieść się na inną uczelnię - np po roku studiów
undariel
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwie 2007, o 23:45

Re: Zmiana uczelni

Post autor: undariel »

Przyłączam się do pytania. A nawet doprecyzuję: na przykład z lekarskiego na PAM-ie na lekarski we Wrocławiu.
ja
Posty: 11
Rejestracja: 14 lip 2007, o 21:39

Re: Zmiana uczelni

Post autor: ja »

z lekarskiego we Wrocławiu na lekarski w poznaniu. A Ty czemu chcesz się przenieść Ja niestety się nie dostałam do poznania. miejmy nadzieję, że się przeniesiemy jak najszybciej:)
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Zmiana uczelni

Post autor: rigor mortis »

Myślę, że najlepszym wyjściem byłoby zadzwonić do konkretnej uczelni i się zapytać, czy jest taka możliwość. Jednak moim zdaniem, skoro na uczelni wyczerpał się limit miejsc, to chyba nie będą skłonni przyjmować ludzi z innych akademii medycznych.
Słoneczko89
Posty: 80
Rejestracja: 9 lip 2007, o 12:37

Re: Zmiana uczelni

Post autor: Słoneczko89 »

na kazdej akademii medycznej zaklada sie ze ok 5% ludzi z roku odpadnie. w pazdzireniku nastepnego roku maja wiec kilka wolnych miejsc z calego roku. moja kolezanka preniosla sie ze wzgledu na bardzo wysoka srednia z prawa w toruniu do warszawy rowniez na prawo. wiec chyba mozna sie przenosic. czy z medycyna jest tak samopewnie tak.

pozdr.
undariel
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwie 2007, o 23:45

Re: Zmiana uczelni

Post autor: undariel »

Niewątpliwie będę dzwonił na uczelnię (albo po prostu przejdę się do dziekanatu) - ale raczej nie teraz. Wydaje mi się, że obecnie mają wystarczająco dużo bałaganu rekrutacyjnego, żeby pomóc mi w takiej sprawie (a nie chcę być spławiony). Gwoli wyjaśnienia: ja sam nie będę się przenosił (przynajmniej na razie nie planuję), ale moja Ukochana nie dostała się do Wrocka (jest na PAM-ie) i ma zamiar przenieść się po roku. Miałem nadzieję, iż ktoś już był w podobnej sytuacji i mógłby co nieco powiedzieć. Także będę dźwięczny za info Pozdrawiam
ja
Posty: 11
Rejestracja: 14 lip 2007, o 21:39

Re: Zmiana uczelni

Post autor: ja »

nie wiem jak jest we wrocławiu, ale ja dzwoniłam dzisiaj do poznania i powiedzieli mi, że możliwość taka jest: trzeba mieć zaliczony pierwszy rok, oczywiście biorą też pod uwagę uzyskane wyniki, należy napisać podanie i uargumentować chęć przeniesienia. Oni wówczas rozpatrzą ten wniosek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości