Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Pasja
Posty: 38
Rejestracja: 9 sie 2007, o 18:11

Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Pasja »

Proszę Was o pomoc.W zeszłym roku pisałam na maturze fizykę i biologię oczywiście rozszerzone.Miałam 160 ptk(82 biologia i 78 fizyka).Zdawałam do Łodzi(bo tam w sumie uznawali maturę z 2 przedmiotów) ,ale się nie dostałam.W tym roku poprawiałam maturę z fizyki i uzupełniałam ją o chemię.Niestety na maturze z chemii i fizyki byłam chora i miałam na obu egzaminach wysoką temperaturę.Przez to miałam małe kłopoty z myśleniem.
Fizyki nie poprawiłam ,a chemię napisałam tylko na 38%.Mam w sumie 198 ptk.Startowałam do Łodzi i Gdańska,ale oczywiście nie dostałam się.
Mam w rodzinie kilku lekarzy.Wiem jaka to ciężka praca.I wiem też,iż nie widzę się w innym zawodzie niż lekarz.Sądzicie,że jest sens startować 3 raz i spełnić swoje marzenie
Proszę doradźcie mi coś.
magdalene

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: magdalene »

Nie widzę przeszkód, Żebyś nie miała startować 3 raz.Masz piękny wynik i tylko pozazdrościc:) MoŻe uda ci następnym razem. A moŻe złoŻysz jeszcze gdzie indziej Warto walczyć o marzenie więc się nie poddawaj. ¯ycze powodzenia.
Pasja
Posty: 38
Rejestracja: 9 sie 2007, o 18:11

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Pasja »

Dziękuję bardzo za miłe słowa:).
Mówisz żeby może startować na inną AM.Wiesz co moją wymarzoną AM jest Gdańska Akademia Medyczna.Bardzo chciałabym tam studiować.Więc konsekwentnie będę tam składać papiery.Wiem,że nie jest to słynna Warszawska AM czy CM-UJ w Krakowie,ale ja chcę tam i już:).

A tak z cikawości.Magdalene czy Ty coś studiujesz

[ Dodano: Czw Sie 09, 2007 20:14 ]
Sorry za błąd. Powinno być Z ciekawości
pure morning
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2007, o 21:49

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: pure morning »

Uważam, że powinnaś realizować marzenia i próbować znowu za rok z poprawką z chemii, gdzie Twój wynik nie jest do pozazdroszczenia. Masz ładnie napisane bio i fiz więc chyba warto postarać się jeszcze z chemi. Wszystko zależy od Ciebie.
Obecnie studiujesz, czy może przezimowałaś w domu? Bo jeśli nie zaczęłaś żadnych studiów w ubiegłym roku i nie udało się dostać na lekarski to może warto zacząć jakieś inne studia, żeby w przyszłym roku w razie niepowodzenia nie zostać na lodzie?
Pasja
Posty: 38
Rejestracja: 9 sie 2007, o 18:11

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Pasja »

Studiowałam fizykę biomedyczną ,ale zrezygnowałam z niej 2 miesiące przed poprawą wyników.W tym roku nie wiem czy się na coś zdecuduje.Może wrócę na fizykę biomedyczną.
magdalene

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: magdalene »

Ja zamierzam teŻ dawać na medycyne. Więc ty jeśli sie dostaniesz to będziesz mieć 21 lat Ja teŻ chce studiować na swojej wymarzonej uczelni i to jest moją motywacją:)
Pasja
Posty: 38
Rejestracja: 9 sie 2007, o 18:11

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Pasja »

Tak wtedy będę miała 21 lat. A która AM jest Twoją wymarzoną
poznaniak

a

Post autor: poznaniak »

hej. uwaŻam, Że oczywiście powinnaś zdawać. Mama mojego kolegi dostała się na medyczną za 4 razem, a jego ojciec za 3. Teraz nie Żałują tych straconych lat. Są spełnieni zawodowo, a jesli pojawią się wątpliwości czy jest się wtedy gorszym lekarzem, to duŻy dom, basen i dwa dobre samochody chyba przeczą temu.

¯eby nikt nie zaczał o korupcji mówić oczywiście pracują w prywatnej słuŻbie zdrowia. Umieli się zakręcić po prostu :)

pozdrawiam
Pasja
Posty: 38
Rejestracja: 9 sie 2007, o 18:11

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Pasja »

Poznaniak dzięki za wypowiedź:).

W sumie moja mama dostała się za 4 razem na prawo i jest świetnym prawnikiem,a moja ciotka dostala się na medycyne za 5 razem i jest dobrym lekarzem.

Naprawę miło mi czytać wasze wypowiedzi zwłaszcza,że macie tak pozytywne nastawienie i patrzycie na mój pomysł przychylnym okiem.
magdalene

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: magdalene »

Ja zacznę w wieku 20 lat.prawie jak ty:) Moja wymarzona uczelnia jest ¦UM ale i Krakowem nie pogardze:) Widać, Że u ciebie to rodzinne Że nikt za pierwszym razem się nie dostaję ale na pewno i tak się dostanie:)) Więc sie nie załamuj i do dzieła!
Pasja
Posty: 38
Rejestracja: 9 sie 2007, o 18:11

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Pasja »

Tzn wiesz.W mojej rodzinie akurat tylko moja mama i ciocia nie dostały się za I podejściem.Reszta rodziny(tata,ciocie,wójkowie,kuzynki/kuzyni) podostwali się za pierwszym razem.

Mnie się niestety nie udało za pierwszym i drugim.Ale cóż życie toczy się dalej.A jak mówi stare przysłwie DO 3 RAZY SZTUKA.Dostanę się za rok.

Magdalene rozumiem,że jesteś rocznik 88 i niestety nie udalo Ci się w tym roku dostać na medycyne?!
magdalene

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: magdalene »

Wierz mi jak ci jest pisana medycyna to sie dostaniesz:) A co zrobisz jesli znowu się nie uda Pójdziesz na co innego? Ja teŻ będe próbować do 3 razy a potem to pomysle. Teraz od kiedy zlikwidowali fizykę to będzie ciekawie:/
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: kallinka1 »

Pasja jestes w naprawde dobrej sytuacji. Z Biologii i fizyki masz swietne wyniki. A poprawić chemię jest najłatwiej z tych trzech przedmiotów. Bo zazwyczaj wiadomo, czego można się spodziewać Tak wiec poprawiaj i zdawaj na lekarsi:) NA PEWNO za rok sie dostaniesz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości