Dziwne zachowanie!

Arrgels

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: Arrgels »

Witam jestem tu nowy mam szynszyla juz od 1rok i nadal sie mnie boi niewiem moze zaczesto go niewypuszczalem bo tylko wtedy kiedy zmienialem mu podloze klatki sprzatalem itd czyli gdzies tak co 3 dni czasami po 1 tydz co mam teraz zrobic niech ktos sie odezwie na gg 802304
9
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: Szyszek1993 »

Porostu zaniedbujesz swojego szyszorka. Szynszyla musi codziennie się wybiegać a nie tak jak ty to robisz: co 3,4 a nawet 7dni. Szyszorki potzrebują dużo ruchu: powinne biegać min. 1 godzinkę dziennie. Może jak zaczniesz go częściej wypuszczeac to się zmieni. Powinien zrobić sie wesoły rozbrykany i może się do ciebie nareszcie przyzwyczai!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: Kiara »

Za mało uwagi mu poświęcasz,bo co trzy dni go wypuszczasz.To dla niego za mało.Nie rozmawiasz z nim,nie bierzesz na ręcePo prostu on sie z tobą nie oswoił,uważa cię za wroga.Chciałeś mieć zwierzątko to się nim zajmuj.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: Agusia »

Kiara pisze:Za mało uwagi mu poświęcasz,bo co trzy dni go wypuszczasz.To dla niego za mało.Nie rozmawiasz z nim,nie bierzesz na ręcePo prostu on sie z tobą nie oswoił,uważa cię za wroga.
Dokładnie On po prostu nie czuje się z Tobą związany. Weź go czasem na ręcę, posiedź przy klatce i pogadaj do niego. I wypuszczaj go częściej - wiem, że czasami nie ma na to warunków, ale postaraj się, żeby biegał poza klatką jak najczęściej.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: muppet »

Brak słów. Jak tak można? Jezeli chciałeś zwierzątko do trzymania w klatce to trzeba było kupic sobie mysz albo chomika! Kazdy kto kupuje szynszyla powinien wiedziec ze trzeba go wypuszczac z klatki co najmniej na godzine dziennie.
Postaraj sie wiecej czasu spedzac z szynszylem - przede wszystkim wypuszczaj go z klatki! Nie wiem czy to cos pomoże - bo rok to bardzo duzo jak na takie zwierzatko - ale bądz cierpliwy. A jezeli nie jestes w stanie poswiecić wiecej czasu swojemu szynszylowi to oddaj go lepiej w dobre rece.
Tak na marginesie - strasznie szkoda mi tego szynszylka.
kataryna18
Posty: 7
Rejestracja: 2 mar 2007, o 15:27

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: kataryna18 »

hej.ja mam szynszyla i wiem dużo o tych stworkach ale twoje lekceważenie obowiązków pod względem opieki nad żywym stworzeniem jest po prostu dobijające.

szynszyla to stworzenie które potrzebuje dużo czasu spędzonego z właścicielem aby sie oswoił.szylki to oczywiście zwierzęta które są przeciwieństwem przytulanych stworzeń.ale on także potrzebuje minimum 3-4 godzinny dziennie żeby sobie pobrykać.tym bardziej ze masz jednego szylka i ona na pewno czuje sie samotny a ty go dobijasz.zwierzątko które jest same potrzebuje tym bardziej zwiększonej uwagi.

szybko to zmień albo poszukaj mu osoby która zna sie na szylkach i może w przeciwieństwie do ciebie poświecić mu dużo czasu(chociaż te 3-4 godzinny to jest dla mnie naprawdę minimum bo przecież resztę czasu on siedzi sam w klatce i sie nudzi)
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: Szyszek1993 »

Jeśli już chciałes stworka - szynszyle to trzenba było najpierw sie zastanowić czy bedziesz w stanie się nim zaopiekować. Ja mu się nie dziwie że nie jest do ciebie przywiązany. Po prostu brak mi słów. Jak można tak męczyć szyszorka!?
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: Kiara »

Męczyć to troszkę za duże słowo chociaż napewno nie jest to godna postawa właściciela.
bartek

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: bartek »

witam mam szynszylke dopiero kilka dni i tak dziwnie piszczy i niewiem czy to jest strach czy cos innego! :(
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: Kiara »

Napewno nawołuje.Szynszyle gdy czują się samotne wtedy nawołują charakterystycznym piskiem.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: Szyszek1993 »

Poprsotu czuję się samotny i próbuje cię zawołac abyś poświecił mu chwilkę czasu! Brakuje mu towarzystwa.Kiara to okropne. Jak można zapmniec o zwierzaku. Jak on sie musiał namęczyć. Zal mi go i szkoda Co za nieospowiedzialna osoba ( Boże jak tak można zagłodzić zwierzaka
DJ-KRYSTEK

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: DJ-KRYSTEK »

MASZ RACJE ONE POWINNY JAK NAJCZʦCIEJ BYÆ PO ZA KLATK¡ I WTEDY SIÊ JU¯ NIE BOJ¡ JA TAK ROBIE CA£Y CZAS I JU¯ SIÊ MNIE NIE BOI


Moderator: Proszę wyłączyć Caps Lock
Ostatnio zmieniony 30 maja 2007, o 20:25 przez DJ-KRYSTEK, łącznie zmieniany 1 raz.
aga

Re: Dziwne zachowanie!

Post autor: aga »

mam szynszyle od kilku godzin i z tego co m.i.n. tutaj przeczytałam juŻ wiem ze szylki potrzebują duŻo ruchu i uwagi a poprzedni właściciele nie poświęcali mu za duŻo czasu i wiem teŻ Że niebył on wypuszczany z klatki. I z tym wiąŻe sie moje pytanie. co mogę zrobić by szylek wyszedł z klatki wiem Że musi się on oswoić ale po otworzeniu drzwiczek od klatki nie wyraził Żadnego zainteresowania tym.Trochę się martwie PROSZÊ POMÓ¯CIE :(
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości