dzięcioł

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

dzięcioł

Post autor: MatiGl »

co zrobić z dzięciołem co się uparł mieć w ścianie domu, mojego, dziuple mam chce zabić, ojciec chce zabić, a mi się dzięcioł podoba, co przyszłościowo myśli i wie że w styropianie będzie mu cieplej, i łatwiej sobi dziuple zrobi
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2007, o 16:01 przez MatiGl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: dzięcioł

Post autor: dawidw »

Najlepiej zostawić, ale jeżeli
MatiGl pisze:mam chce zabić, ojciec chce zabić,
to dla jego dobra wypłosz go z dziupli i ją zatkaj, aby nie mógł tam wleźć.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: dzięcioł

Post autor: MatiGl »

już tak się raz stało. druga dziura jest 40cm pod pierwszą:p
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: dzięcioł

Post autor: Marfu »

Niestety - niewiele sie wymysli. Mozesz tylko zaslonic sie jak najmocniej, i ploszyc go. Innych metod nie ma :-(
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: dzięcioł

Post autor: dawidw »

MatiGl pisze:już tak się raz stało. druga dziura jest 40cm pod pierwszą:p
to najwyższy czas otynkować dom a nie zostawiać steropianu na wierzchu
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: dzięcioł

Post autor: MatiGl »

jutro wyśle zdjęcia dom ma całą elewacje zrobioną, calutki otynkowany i pomalowany właśnie dlatego tak trafia matkę i ojca, bo dostanie się woda pod elewacje, przyjdzie mróz i pół ściany odpadnie:/ a elewacja jest zeszłoroczna.
Awatar użytkownika
dziewanna
Posty: 224
Rejestracja: 19 maja 2007, o 09:32

Re: dzięcioł

Post autor: dziewanna »

Dzięcioły są w Polsce pod ochroną
Morwies
Posty: 10
Rejestracja: 17 gru 2007, o 18:59

Re: dzięcioł

Post autor: Morwies »

Zabicie jest karalne. Ale u sąsiada do dziupli dzięcioła z młodymi walili kamieniami i nic.
Ale rodziców trzeba zrozumieć i wytłumaczyć im sytuację.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: dzięcioł

Post autor: WojtekB »

Jedyna rada to odstraszać na różne sposoby. Jakieś ruchome lub błyszczące elementy tj.: wiatraczki, baloniki, płyty CD, reklamówki itp., powinny poskutkować.
masiet
Posty: 36
Rejestracja: 3 sty 2008, o 15:01

Re: dzięcioł

Post autor: masiet »

Ciężka sprawa z tym dzięciołem bo całego domu przecież nie obwiesisz błyskotkami przez co wyglądałby nieestetycznie. Ale może spróbuj o ile to możliwe złapać w jakąś sieć ( jest to w lekkim stopniu nagięcie przepisów ale chyba innego sposobu nie ma) oczywiście nie robiąc mu przy tym żadnej krzywdy i wypuść go gdzieś daleko w lesie) Innej rady chyba nie ma.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: dzięcioł

Post autor: WojtekB »

Nie mówię żebyś od razu obwiesił cały dom czym popadnie. Chodzi mi o to żeby w jakiś sposób odstraszyć go. Słyszałem też o innym sposobie odstraszania: mianowicie przyklejanie sylwetek ptaków drapieżnych (jednak chyba to dotyczy szyb i innych przeszkód, których ptaki nie są w stanie zauważyć, ale warto spróbować). Sadzę jednak z opisy, który jest na początku forum, że temu dzięciołowi nie chodzi o zrobienie tej dziupli w styropianie ocieplonego domu, lecz myśląc, że to spróchniałe drewno (nie muszę chyba opisywać jak dzięcioł szuka i zdobywa pokarm) po prosty szuka coś do jedzenia. Na Twoim miejscu spróbował bym go jakoś dokarmić. Wszystko jednak zależy od Ciebie i myślę, że to łapanie w sieć tego dzięcioła pozostaw w ostateczności, gdyż czytając różne książki mogę Ci powiedzieć, że dzięcioły są uparte i konsekwentne w swym działaniu, a więc prędzej czy później z powrotem wrócić do Ciebie lub znalazł by kogoś innego, któremu by dokuczał
masiet pisze:Innej rady chyba nie ma.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości