Co do hodowli w domu...

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
andrzej999
Posty: 6
Rejestracja: 23 wrz 2007, o 18:49

Co do hodowli w domu...

Post autor: andrzej999 »



Mam pytanie. Czy tchórzofretka nie będzie mi sprawiać kłopotów?

-Mam w domu kota i psa (oraz chomika w klatce). Nie wiem, czy zwierzęta nie będą się kłócić. Być może i ma to jakiś wpływ, gdyż mój kot był wykastrowany po czym jest bardzo spokojny, przez co nie w chodzi w kłótnie. A pies raczej będzie się bał malutkiego zwierzaczka bardziej niż lwa. Czekam na wasze opinie, może mi to pomóc w podjęciu decyzjii. A i jeszcze jedno. Ile kosztuje fretka z klatką i innymi (m. in. szczepieniami)?, oraz jaka jest cena miesięcznego utrzymania takiego zwierzaczką?


Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Co do hodowli w domu...

Post autor: Mysia »

hej:D ja ci pomogę!
tchórzofredka będzie cię kosztowała ok. od 100-300 zł. klatka- od 100 do nawet 600 (zależy od wielkości) transoprter może cię kosztować ok. może. 70 zł. zależy od firmy)
karma. no, może od 80 zł. dlatego(jak czytałam) ludzie stosują karmę dla kotów. musi ona spełniać pewne wymagania:D
żwirek no może kosztować ok. 10 zł, 15. kuweta od 15zł do 20? potrzebujesz 2. szczotka możę jakieś 10 zł. albo 5, albo 20. nie powiem ci lae coś koło tego) szampon będzie cię kosztował też ok 10 zł. jak napisała Kamila:) są droższe i tańsze. zależy jaki wybierzesz. miska ok 5 złoty porcelanowa. szczepienie, odrobaczanie. zależy od weterynaża. 10 zł. poidełko, ok 15-20 zł szelko i smycz, ok 30 hamak.
tchórzofredki lubią chomiki. jeść. nie wiem jak będzie na niego reagować. psy ikoty lubi. psy i koty się przeważnie boją tchórzofretek. ale nie wiem.
pozdrawiam:D

informacje o kosztach oparłam na odpowiedzi Kamli:) w poście o kosztach. pozdrawiam jeszcze raz:)
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: Co do hodowli w domu...

Post autor: kinia0208 »

To teraz moja wersja
Ja kupiłam fretke za 80zł są na allegro od 100zł nawet tańsze do licytacji allegro 248504519 tu mozna licytować od 15zł małą frecię kupiłam na allegro klatke za 195zł z przesyłką w skład klatki wchodzą: 2miseczki, hamaczek, (lub hamaczek z norką)poidełko,domek,półki,drabinki allegro 247385725 Za szczepienia dałam 40zł ale fretki trzeba szczepić dwa razy więc 80zł Hamaczek można kupić również za 7,50 i do tego u tej samej pani jakąś inną rzecz i raz sie płaci za przesyłke 6zł allegro 245299944
A jedzenie nie jest takie drogie. JA nei mam chomika ale myszke i frecia miała ją 2razy w pyszczku więc trzeba uważać
kassica88
Posty: 8
Rejestracja: 29 wrz 2007, o 14:43

Re: Co do hodowli w domu...

Post autor: kassica88 »

No ta ja cie zaatakuje. Fretki po pierwsze to zwierzatka dosc kosztowne w utrzymaniu , chomika chetnie zapewne zje ,a proplemow nie bedzie stwarzac gdy bedziesz ja traktowac jako"ozdobe klatki .Fretki potrzebuja bardzo duzo zainteresowania i ludzkiej rozwagi( frecia nie wie ze w tym kablu plynie przad o natezeniu 230V ) zakup i hodowla tchorzofretki to barrrdzoooo odpowiedzialna decyzja wg. mnie cos porownywalne dozrobienia sobie dzidziusia .Fretki sa kochane to fakt ale nie sa to maskotki pluszaczki czy ozdobniki. osobiscie radze ci sie dobrze zastanowic .co do psow i kotowhmm kot mojej mammypolowal na mojego Ferdynanda przemysl te decyzje , fretka to nie zolw stepowy
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: Co do hodowli w domu...

Post autor: kinia0208 »

No to racja że fretka jest podobna do dzidziusia. Moje koty na nie polują ale chodzą za nią cały czas ale wole uważać jeszcze sobie z nij obiadek zrobi]pozdro
olek12-98
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 17:17

Re: Co do hodowli w domu...

Post autor: olek12-98 »

Mam pytanko:

Mam kota i myślę o kupieniu fretki. Po przeczytaniu waszych wiadomości zaczęłam zastanawiać się czy kot ni nie zrobi fretce, gdyż chcę kupić ją jak najmłodszą(wtedy będzie jeszcze mała), aby nauczyć zasad itd. Czy kiedy wypuszczę fredzie, a kot będzie na nią polował czy ona będzie umiała się obronić(nic [poważnego] nie robiąc kotu)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość