problem z myszką:(

Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

problem z myszką:(

Post autor: Mysia »

witam:(
jestem bardzo smutna, ponieważ 21 września 2007 zdechł mi chomik a od 5 lipca 2007 mamy mysz.
coś się dzieje z naszą myszką na na plecach i w uchu takie dziwne strupy proszę bardzo, pomóżcie:( mój tato nie chce z nią jechać do weterynarza, bo mówi, że z myszami się nie jeździ, chyba, że ma połamaną łapkę:( a jak ją mama na urodziny dostała to przez pierwsze dni jej mocz był czerwony ale już nie jest:( proszę, pomóżcie mi! jestem w rospaczy, po utracie chomika jeszcze się nie pozbioerałam:( pomocy, proszęltłacze
koza
Posty: 21
Rejestracja: 10 paź 2007, o 17:59

Re: problem z myszką:(

Post autor: koza »

JAk tata nie chce do weta to ty z nią idź. Moja mycha miała koło oka taką narośl przemywałam jej to rumiankiem i jej zaszło ale najpierw ropiało. Jak potem poszłam do wet sie spytać(bez myszki) to mi powiedział że ran zwierząt nie można myć rumiankiem Moja druga myszka ma raka ale z nią poszłam i nikt mnie nie wyśmiał radze ci idź z nią do weta za swoje kieszonkowe
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: problem z myszką:(

Post autor: naso »

Do weta można iść z każdym zwierzęciem! Przecież myszka ma takie same prawo do opieki medycznej jak pies czy kot. Nie ma powodu, żeby ktoś miał Cię wyśmiewać. To chyba dobrze, że chcesz pomóc zwierzątku, prawda?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: problem z myszką:(

Post autor: Pablo »

zgadzam się z naso, jak ze swoja świnka jedźiłem to wetepo to on jest

Pozdrawiam
Asiula
Posty: 45
Rejestracja: 30 paź 2006, o 17:27

Re: problem z myszką:(

Post autor: Asiula »

oczywiście idź do weta. To jest pewnie świeżb. musi dostać zastrzyk. Pozdro dla ciebie i dla myszki!
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: problem z myszką:(

Post autor: Norbi »

świerzb lub grzybwięcej chorób z takimi objawami nie maproponuję przemywać to pigmentum castellanim które jest świetne na zmiany skórne, tyle że barwiącejednakże najpewniej iśc do weta, i to takiego o którym wiemy że leczy sukcesywnie gryzonie.
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: problem z myszką:(

Post autor: Mysia »

w środe mieliśmy iść do weterynarza. ale tacie coś wyskoczyło ( spotkanie bizneswe) a potem szliśmy do znajomych:( mieliśmy jechać dzisiaj, ale tacie znów coś wskoczyło zapytam się mojej kuzynki kiedy jadą do weterynarza z kotem. zaboirę się z nimi. albo zapytam koleżanki kiedy jadą z psem. albo pojade 20 km rowerem.
Norbi- a gdzie to można zdobyć? drogie to jest? mocne zą zabarwienia?

[ Dodano: Nie Sty 20, 2008 19:56 ]
byłam u weterynarza:( ( jeszcze w zeszłym roku) i się okazało, że musi zostać na obserwacji( już zdechła:(
MartaWHS
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2008, o 21:25

Re: problem z myszką:(

Post autor: MartaWHS »

Witam, mam problem ze swoją myszka. od jakiegoś czasu strasznie dziwnie się zachowuje.jest taka spokojna, siedzi w jednym miejscu.zawsze w nocy biegała na karuzeli a teraz nic. Praktycznie nic nie je, nie pije. nie mam pojęcia co jej jest. Wydaje mi sie też, że jakby gubiła sierść. Wie ktoś o co może chodzić?
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: problem z myszką:(

Post autor: Kaya »

a w jakim ona jest wieku?
MartaWHS
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2008, o 21:25

Re: problem z myszką:(

Post autor: MartaWHS »

U mnie jest rok. byłam wczoraj z nią u weterynarza ale nie potrafił stwierdzić co jej jest. Kazał poić ją wodą rozrobioną z wit. C strzykawką.zobaczymy, ale dalej jest nieciekawie /
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: problem z myszką:(

Post autor: Kaya »

Prawdopodobnie to starość. Myszy w hodowlane żyją 1 - 2 lata. Moja ma 1,5 roku i też już łysiała. Nie ma może jakiejś wysypki? I czy drapie się?
Dawaj jej owoce, buraki jej daj, mają dużo żelaza. Jak masz w domu jakies witaminy najlepiej B i C to je rozproszkuj i wsyp do owoców. Najlepiej zrób taka papkę. Tylko nie dawaj za dużo tych witamin.
MartaWHS
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2008, o 21:25

Re: problem z myszką:(

Post autor: MartaWHS »

Ok, dzięki! Zaraz jej zrobie taką papkę. mam nadzieje, że coś pomoże, bo ona znika w oczach!

[ Dodano: Pią Lip 18, 2008 23:51 ]
A jak się drapie to co to znaczy Bo w sumie jak ją teraz uważniej obserwuje to dosyć często się drapie. Dałam jej kawałeczek jabłka, marchewki ale skubneła i nic. dodałam też odrobinę wit.C do poidełka, ale wzieła łyczka i to wszystko
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: problem z myszką:(

Post autor: Kaya »

Jak się drapie to może jej przez to sierść wypadać, może mieć alregię na coś, jakąś wysypkę, świeżba. Moja też tak miała, drapała się aż do krwii, aż ucho trochę jej się zdrapało i teraz ma krzywe. ale przeszło jej. Teraz jest zdrowa, chociaż ma 1,5 roku, jak na mysz to dużo! Też się dużo nie rusza, nadal drapie, ale wszystko jest ok. Trzymaj ją w ciepłym miejscu, dawaj witaminy, byle nie przesadzać. Powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości