WKU

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
rozkminiacz I.
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2007, o 17:36

WKU

Post autor: rozkminiacz I. »

witam, chcialem sie dowiedziec na jakiej zasadzie dziala pobor do wojska. czy jezeli jestem na 1 roku studiow i zlozylem papier z dziekanatu do wku, to juz mam wolne na rok? czy to jest tak, ze jak po pierwszym polroczu wylece, to moze mnie wojsko zlapac? jak to dziala? thx 4 helping me :D:D:D:D:D
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: WKU

Post autor: badger »

z tego co wiem to jak Cię skreślą z listy studentów to uczelnia powiadamia o tym WKU. A tak w ogóle to teraz dostałeś pewnie odroczenie na 3 lata bo tyle trwają studia.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: WKU

Post autor: Savok »

Ale co roku w pazdzierniku trzeba sie w wku z indeksem pokazac, ze ma sie wpis na koeljny rok.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: WKU

Post autor: badger »

to czemu jest napisane na formularzu z WKU że odroczenie jest na 3 lata? Tak też powiedziała mi kobieta z WKU przez telefon bo ja tam nawet nie byłem tylko załatwiłem wszystko listownie.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: WKU

Post autor: Savok »

Odroczenie jest na 3 lata, ale nie jest bezwarunkowe. Jesli zostaniesz usuniety ze studiow, odroczenie jest anulowane. Pomimo ze na uczelni ciazy obowiazek powaidomienia wku o przerwaniu/zakonczeniu studiow, wku i tak chce zebys sam im wpisem do indeksu udowadnial, ze tak sie nie stalo.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: WKU

Post autor: badger »

No chyba że tak. Chociaż teraz też mi mówili że muszę się u nich stawić osobiście ale jak powiedziałem że nie ma w ogóle takiej opcji żebym specjalnie jechał ponad 200km to zgodzili się na wysłanie tego pocztą. Może za rok też tak będzie
moreno
Posty: 208
Rejestracja: 11 sie 2007, o 17:03

Re: WKU

Post autor: moreno »

Witam,

dostałem dziś list z Urzędu Miasta z wezwaniemdo osobistego zgłoszenia sie do poboru"
Jest napisane że mam wziąć dowód osobisty, fotografię i dokument stwierdzający poziom wykształcenia.

1. Po co im moje zdjęcie?
2. Jak jeszcze nie skończyłem liceum to mam im zanieść legitymację szkolną?
3. Jak to wygląda wszystko? Jakie są badania itp.


Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam,
moreno
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: WKU

Post autor: badger »

moreno pisze:1. Po co im moje zdjęcie?
do książeczki wojskowej
moreno pisze:2. Jak jeszcze nie skończyłem liceum to mam im zanieść legitymację szkolną?
nie musisz
moreno pisze:3. Jak to wygląda wszystko? Jakie są badania itp.
podobne jak na prawko plus skłony w przód, przysiady itp
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości