Trociny

Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Trociny

Post autor: Evka13 »

Osobiście także jestem alergiczką, ale nie mam astmy. Na trociny nie mam uczulenia, tylko na pyłki traw i sierść przede wszystkim królika. Czy trociny z drzew innych niż cedr i sosna można czasem stosować? Tak na zmianę, raz trociny, raz żwirek.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Trociny

Post autor: Norbi »

szczerze mówiąc to nie wiem czy są trociny innych drzew.

Warto zauważyć, że nie które szynszyle mogą być tylko na trocinach bo np.ściółkę w postaci granulatu zjadają(mój obędzlował jakieś 2kg)
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Trociny

Post autor: Evka13 »

No. narazie jeszcze szylka nie mam, ale mam nadzieję, że już niedługo będę go mieć. Jeżeli trociny będą tylko cedrowe lub sosnowe, to stosować ich na pewno nie bedę ( przynajmniej cedrowych ), a sosnowe może raz na jakiś czas. ale spróbuję też, że żwirkiem. Mam nadzieję, że nie będzie go zżerać
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Trociny

Post autor: Predator713 »

uważaj tylko na żwirki zbrylające się bo w razie połknięcia mogą osiadać w żołądku"
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Trociny

Post autor: Evka13 »

Dzięki, a czy któryś z tych będzie odpowiedni?
1.jpg
Jeżeli żaden się nie nada, to moglibyście podać mi nazwy innych żwirków ( oprócz Pucka ), żebym mogła je w zoologiku znaleźć A ty, Predator, czego używasz, żwirku, czy trocin
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Trociny

Post autor: Predator713 »

ja szczerze mówiąc sianka bo jak często się wymienia (co 2 dni) to nie pleśnieje a i szylka może w każdej chwili i gdziekolwiek jest skubnąć
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Trociny

Post autor: Evka13 »

To sianko też można stosować jako podłoże:?: Nie wiedziałam. A co do tych linków ze żwirkami, to który lepszym jak uważasz:?: A może żaden się nie nadaje:?:
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Trociny

Post autor: Norbi »

obojętne, który chcesz
1.jpg
1.jpg (11.13 KiB) Przejrzano 660 razy
osobiście ja kupuje w workach po 7kg za 14zł Cats dream
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Trociny

Post autor: Predator713 »

cóż jeśli są dla gryzoni to na pewno się nie zbrylają. a sianko jeśli jest często wymieniane też nadaje się na ściółkę
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Trociny

Post autor: Evka13 »

Aha, bardzo wszystkim dziękuję
jjjkkk
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2008, o 18:39

Re: Trociny

Post autor: jjjkkk »

a co do sianka. kiedyś moja babcia na wsi maiła kroliki i karmiła je zwykłym sienkiem co rosło jej za domem i nic im nie było. czy ja też tak mogę z szynszylkiem? czy trawki muszą być odpowiednio dobrane? Nie meiszkam w miejscu gdzie jeździ dużo samochodów a trawka na pewno nie jest pryskana czy cóś. i czy musi ona być sucha?
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Trociny

Post autor: Norbi »

zwykła trawa może być, i sucha i świerza(ilość świerzej w granicach rozsądku)
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Trociny

Post autor: Evka13 »

Jeżeli chcesz szylkowi podawać świeżą trawę, a wcześniej był karmiony wyłącznie suchym pokarmem ( siano ), to nie możesz tak od razu przerzucić się na świeżą zieleninkę. Szylki mają wrażliwy układ pokarmowy i mogą dostać biegunki, albo jakiegoś zatrucia, więc świeże zielsko podawaj stopniowo. Najlepiej jednak, jeżeli będziesz karmił go sianem, żeby nie było żadnych komplikacji.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość