Trociny

Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Trociny

Post autor: Evka13 »

Znalazłam w pewnym sklepie internetowym:
- trociny o zapachy cytrynowym
Czy takie mogą być? Nie zaszkodzi to szynszylowi?

I przepraszam, że tyle tych tematów piszę, ale boję się, że nawet przez jakąś błahostkę mogę zaszkodzić mojemu szynszylowi, gdy już będę go miała.
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: Trociny

Post autor: Azadi »

A co zwykłe trociny lub granulat zły jest? Od szynszyli nie śmierdzi. Czytałam gdzieś, że kiedyś ktoś miał takie trociny- to pewnie nie szkodzą, ale czy na pewno nie to nie wiem.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Trociny

Post autor: Predator713 »

tak, szylki są wyjątkowo czyste. każde trociny są dobre byleby tylko nie z placu budowy i innych podejrzanych miejsc bo mogą być zanieczyszczone.
kinia2071
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2008, o 11:00

Re: Trociny

Post autor: kinia2071 »

Mialam trociny takie odrazu z dworu i powiem ze to nie fajne rozwiazanie / moj szylek dostal od tego czerwonych plamek gdy zmienilam na trocinki ze sklepu zoologicznego odrazu mu przeszlo , a trociny zapachowe to jak dla mnie nic nie daje / bo przeciez tak czy siak od szylkow nie ma brzydkich zapachow , przynajmniej u mnie tak jest
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Trociny

Post autor: Evka13 »

Chyba źle mnie zrozumieliście. a raczej to ja źle sprecyzowałam pytanie. Nie uważam, że szynszyle śmierdzą Wiem, że to najczystsze gryzonie, chciałam po prostu wiedzieć, czy takie można zastosować, czy nie zaszkodzą szylkowi. Spytałam z czystej ciekawości, a nie dlatego, że uważam, że szylki śmierdzą
kinia2071
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2008, o 11:00

Re: Trociny

Post autor: kinia2071 »

Ja nie twierdze ze napisalas ze szynszylki smierdza ale ja odradzam zapachowych trocin bo to i tak nic nie daje P
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Trociny

Post autor: Predator713 »

nikt (a przynajmniej ja) nie posadza cię o takie rozumowanie. ja po prostu uważam że jest to zbędne. a jak chcesz cytrynkę w pokoju to kup airwicka
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Trociny

Post autor: Norbi »

Nie wiem za co przepraszać, od tego są fora moja droga

Co do zapachowych trocin nie polecam bo:
1.Zapach się już po godzinie potrafi całkiem zneutralizować.
2. Nie są to trociny cytrusów a więc sztucznie upachnidłowine"


Przede wszystkim trocin nie używamy! Jest naukowo dowiedzioneltjak znajdę artykuł to tu dam gt, że pył trocin osiadając w płucach wywołuje po pewnym czasie astmę u zwierząt(i u właściciela)
Polecam granulat jako ściółkę(taki żwirek dla gryzoni)
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Trociny

Post autor: Evka13 »

Nie używamy trocin? Prawdę mówiąc, zaskoczyło mnie to. Czytałam sporo różnych stron i nie wszystko tam było zgodne, jednak wszędzie pisało, że jako ściółkę używa się trocin. Takie ze sklepu chyba nie posiadają tego pyłu aż tak dużo, żeby mogło zaszkodzić szylkowi? A co do tego innego podłoża, to chodzi Ci o coś takiego?
1.jpg
Wydaje mi się, że większość osób używa jednak trocin i nie podejrzewają nawet, że te mogą szkodzić ich pupilkom. Jeżelibyś zdołał znaleźć ten artykuł o szkodliwym działaniu trocin jako podłoża, na pewno chętnie poczytamy)
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Trociny

Post autor: Evka13 »

Zgadzam się - jest to ważny temat i można by go przykleić. Nie znam się na trocinach, ale w artukule pisze tylko o szkodliwości cedrowych i sosnowych. Z innych drzew chyba można stosować?
Taki żwirek dostanę w każdym zoologiku?
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: Trociny

Post autor: Azadi »

Ja też nie posądzam Cię o takie myślenie. Również czytałam o tym, że trociny wywołują astmę. Jednak większość ludzi używa częściej trocin. Granulat jest też w tym lepszy, że gdy masz niskie to plastikowe podłoże, gdy szynszyla skoczy nie wyleci przy okazji kilka trocin, granulatnie wyskoczy
A ten żwirek nie jest czasem dla kotów?- ale może- może być.
Żwirki dla kotów są w każdym zoologu- pewnie jakieś tego typu też się znajdą.
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Trociny

Post autor: Mysia »

ja osobiście nie używam trocin. rozsypują się po całym pokoju, przyklejają się do klatki, mają specyficzny zapach gdy są mokre,. ja używam granulatu. taki żwirek-granulat jest w każdym sklepie zoologicznym!:D nawet naprzeciwko ( prawie naprzeciwko) mojego dom,u jest w sklepie sporzywczym granulat PINIO dla zwierząt
allegro 311966133
zwirek_drewniany_dla_kota

właśnie taki:)

ja mam astmę, i jak miałam chomika który miał trociny to ciągle kaszlałam i m iałam katar. co z moją mamą zauważyłyśmy jestem uczulona na pył kąpielowy dla szynszyli. mam od razu spuchnięte oczy, gdy będę przebywała w jego towarzystwie tak mnw. 30 min
pozdrawiam:)
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Trociny

Post autor: Norbi »

ale pamietajmy, że niektóre żwirki dla kotów<np.takie glinki mogą pod wpływem płynów tworzyć grudki i przyklejać się do sierści.

Jedynym rozwiązaniem są tego typu co Mysia wkleiła link.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości