trudno jest sie dostać?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pogrzebacz666
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 22:29

Re: trudno jest sie dostać?

Post autor: pogrzebacz666 »

Cześć wszystkim!
Już jakiś czas temu dowiedziałem sie o możliwości studiowania na Ukrainie, ale dopiero niedawno znalazłem to forum i ten wątek Nie ukrywam, ze bardzo mnie to wszystko zainteresowało.
Mam teraz 21 lat (mature pisałem w 2005 roku) i obecnie studiuje na III roku Elektroradiologię na Akademii Medycznej w Warszawie. Łatwo sie domyslic, ze jestem na tym kierunku tylko dlatego, że na lekarski sie nie dostałem. Jak chyba większość osób na tym forum No ale nie o sama mature mi chodzi. Prawda jest taka, ze wyników nie mam na tyle rewelacyjnych, żeby sie dostać na lekarski w Polsce. I dlatego właśnie poważnie zastanawiam sie nad Ukrainą. Trochę sie przeraziłem tym co dzieje we Lwowie Naprawdę jest az taka korupcja?! I czy to dotyczy tylko studiów po ukraińsku? Czy studiując po angielsku tez sie tak dzieje? A trudno jest sie dostać? Teraz jak coraz więcej osób sie o tym dowiaduje pewno jest coraz ciężej.
Mam jeszcze kilka innych pytań. Czy w Ivano-Frankivsku można studiować po angielsku? Gdybym sie zdecydował na studia po ukraińsku to czy ten roczny kurs językowy jest obowiązkowy w tych dwóch szkołach? Jak uważacie, jak skończycie medycynę na Ukrainie i wrócicie do Polski to nie będziecie uważani zagorszych lekarzy? I co z nostryfikacja? Dyplom chyba nie bedzie ważny w Polsce.
Sorry za taki długi post i chaotyczność, ale bardzo mnie interesuje jak to wszystko wygląda na Ukrainie.Jestem bardzo zainteresowany. I ponawiam pytania poprzedników

Serdeczne pozdro dla wszystkich!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości