Trzeba nalezec do zakladu?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
gosc

Trzeba nalezec do zakladu?

Post autor: gosc »

Ma maly problem, a mianowicie chce isc na studia biologiczne (ok z tym nie ma problemu) ide na Uniwerek wybieram studia biologiczen z kierunkiem zoologia (bo to mnie interesuje), ale tu wlasnie mam niejasna sytuacje. Na tym kierunku zoologia musze wybierac pomiedzy jakimis zakladami, typu: zaklad fizjologii zwierzat, cytolog, immunologi i tym podobnymi? Czy to jest obowiazkowe, ze musze nalezaec do ktoregos z tych zakładow? Czy nie moge byc poprostu zoologiem badajcym zwierzeta ich zachowanie? (jesli jest taka specjalizacja to jak ona sie nazywa?) Bo mnie nie barzdo pociaga jakis tam zaklad embriologii. Barzdiej wolalbym pracowac w terenie, a nie siedziec nad pipetami, probowkami i mikroskopami. Co musze zrobic, aby urzeczywistnic to moje szalone marzenie? :roll: Prosze o pomoc! HELP!
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Trzeba nalezec do zakladu?

Post autor: Savok »

Strukutra studiow wyzszych jest tak ulozona, ze przez pierwsze 2 lata zbierasz wiedze ogolna, a przed rozpoczeciem 3 roku wybierasz specjalizacje. W przypadku studow licencjackich wybierasz katedre, na ktorej bedziesz pisac prace licencjacka. Wybierasz rowniez tutora, ktory przeprowadzi cie przez prace licencjacka i ktory bedzie opiekowal sie toba az do egzaminu. Osoba ta jest pracownikiem pewnego zakladu i deklarujac chec pisania pracy u tej osoby sila rzeczy bedziesz pisac prace z zagadnien, ktorymi zajmuje sie ta osoba.

Podczas studiow magisterskich wymagana jest praca doswiadczalna. Wowczas wybierasz sobie promotora pracy magisterskiej i deklarujesz chec pracy pod jego/jej kierunkiem w zakladzie, w ktorym twoj promotor pracuje. Zatem wybierasz zaklad, w ktorym bedziesz pisac prace magisterska. Inaczej sie nie da. Specjalizacja to jest szersze pojecie. Np na biologii UG specjalizacje Biologia Molekularna robia ludzie piszacy prace magisterskie na katedrach mikrobiologii, bioechemii i biologii molekularnej. Zaklady to jednostki organizacyjne wewnatrz katedr. Wiec twoja praca bedzie mala dosc szczegolowa tematyke, ale specjalizacja na dyplomie bedzie o wiele szersza.
gosc

Re: Trzeba nalezec do zakladu?

Post autor: gosc »

Dzieki wielkie :arrow:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości