Tydzień Weganizmu 2012

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Adam Gac
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2010, o 14:34

Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Adam Gac »

(15 - 21 kwietnia ) Warszawa (i Polska)
Zapraszamy serdecznie na organizowany przez Stowarzyszenie Empatia Tydzień Weganizmu 2012. Wydarzenie to organizujemy od 2009 roku.

Poszczególne spotkania odbywające się w ramach Tygodnia starają się przede wszystkim odpowiedzieć na pytania związane z etyką (co jest złego w eksploatacji i zabijaniu zwierząt), praktyką (jak wygląda i smakuje wegańska kuchnia) i czy to jest zdrowe (jak dieta wegańska ma się do ludzkiego zdrowia). Wszystkie spotkania mają charakter interaktywny – jesteśmy otwarci na pytania i wręcz żądni dyskusji

Spotkaniom towarzyszą konkursy, w których nagrodami są produkty od sponsorów Tygodnia. Tegoroczny program właśnie się klaruje.

Główne wydarzenia organizowane przez Empatię mają miejsce w Warszawie. Ale absolutnie nie chcemy na tym poprzestawać! Zachęcamy Was do zorganizowania Tygodnia Weganizmu w Waszej miejscowości:

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA DARMOWE ULOTKI

Chcesz zostać patronem medialnym wydarzenia, partnerem lub sponsorem wydarzenia? Czekamy na kontakt.

- - - -
Co to jest weganizm? - to sposób życia dążący do rzeczywistej minimalizacji uczestnictwa w eksploatacji zwierząt. Najważniejszy aspekt tego pojęcia dotyczy diety, ponieważ dla pożywienia jest wykorzystywana największa ilość zwierząt. Weganizm w tym zakresie oznacza odrzucenie z przyczyn etycznych produktów odzwierzęcych. W innych dziedzinach cechuje się podobnie konsekwentną postawą, np. w sprzeciwie wobec hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futra, wykorzystywania zwierząt do doświadczeń, do celów rozrywki itd. Ta spójna i nowoczesna idea i praktyka zdobywa na świecie coraz większą liczbę zwolenników, również ze względu na korzyści ekologiczne z jej przyjęcia.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Bartek_DST »

Nigdy nie odrzuce jajek to całe moje życie hehe,chociaż jestem wegetarianinem
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Stalowy »

Tym bardziej nigdy człowiek nie powinien odejść od badań na zwierzętach. To byłby ogromny krok w tył.

Człowiek z natury jest wszystkożercą, nie powinniśmy tego ot tak odrzucać. Nieważne co można powiedzieć, człowiek od mięsa jest po prostu zależny. Gdy go zabraknie prędzej czy później ciągnie to za sobą ogromne konsekwencje ogólnoustrojowe. Nie mam tu na myśli tylko niedoborów np. witamin.
Awatar użytkownika
Petite
Posty: 79
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:58

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Petite »

Ja podobnie jak Bartek, też wege nie mogąca odejść od jajek

Mam wujka weganina, który jest 100 razy zdrowszy od całej rodziny, ale on ma ogromną wiedzę o odżywianiu, ja zaś nie umiałabym sobie tak ułożyć jadłospisu żeby się obejść od jajek. Aczkolwiek próbuję wykluczyć krowie mleko z diety, bo kto pije mleko ten będzie kaleką

Z drugiej strony mam koleżankę, też wege, która ma permanentną anemię, bo żyje o kromkach z serem i zupkach chińskich, ale nie rozmawiajmy o idiotach, bo nie warto
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: zoo_ »

Petite pisze: Z drugiej strony mam koleżankę, też wege, która ma permanentną anemię, bo żyje o kromkach z serem i zupkach chińskich, ale nie rozmawiajmy o idiotach, bo nie warto
Nie jestem wege (właśnie ze względu na ubogą dietę), a też żyję na kromkach z serem (a właściwie tostach, bo normalnego sera nie tknę )
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Bartek_DST »

zoo_, ja tak samo nie zjem zwykłego żółtego sera,jesli nie jest roztopiony no chyba,że z Hochlanda hehe
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Stalowy »

Bartek-DST, zoo_, co jest odrzucającego w żółtym serze? :O
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: zoo_ »

Stalowy pisze:Bartek-DST, zoo_, co jest odrzucającego w żółtym serze? :O
Wszystko
Ogólnie produkty pochodzenia zwierzęcego jak nie są jakoś przerobione to mi śmierdzą, najzwyczajniej w świecie : |
Chociaż jajek nie tykam w żadnej postaci (pomijając dodatki w makaronach, ciastach itp oczywiście).
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Stalowy »

Jak można żyć bez jajeczniczki, jajek sadzonych, kogla mogla, jajek na twardo, jajek na miękko, sufletów. :O

JAK MOŻNA?! :O

Dobrze, że mnie tam nic nie śmierdzi
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: zoo_ »

Stalowy pisze:Jak można żyć bez jajeczniczki, jajek sadzonych, kogla mogla, jajek na twardo, jajek na miękko, sufletów. :O

JAK MOŻNA?! :O
tak naprawdę to od 1469 jestem martwa
Adam Gac
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2010, o 14:34

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Adam Gac »

Bardzo się cieszę, że temat wywołał dyskusję. Byłoby fantastycznie, gdyby ktoś z Was chciał przyjść na któreś z wydarzeń Tygodnia Weganizmu 2012. Na prawdę jesteśmy żądni rzeczowej dyskusji, tym bardziej z nieweganami Gorąco zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Empatia.
Polecam też wywiad z dietetyczką Virginią Messiną na temat różnych aspektów diety wegańskiej w kontekście zdrowia człowieka oraz kilkunastominutowy reportaż tvn pod tytułem: Weganie żyją dłużej".
pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: Collo »

Ja nie jestem weganem, ani nawet wegetarianinem i nigdy nie zamierzam zostać Nie wyobrażam sobie żyć bez mięsa, jajek czy sera. Jak ktoś nie lubi tych rzeczy to może i warto zostać tym weganem, ale rezygnacja z przyjemności dla przejścia na ten styl życia to wg mnie zły pomysł.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Tydzień Weganizmu 2012

Post autor: zoo_ »

Jednak facet to facet

- jestem wege
dziewczyna - naprawdę? ale jak to jest? a co jesz?
chłopak - coooo, bez mięęęch? : O
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości