Biolog.pl - Rejestracja

Zasady korzystania z forum.biolog.pl

Cel forum
1. Celem Forum Biolog.pl jest zebranie społeczności zainteresowanej przedmiotami przyrodniczymi takimi jak szeroko pojęta biologia, chemia, ekologia, medycyna i liczne odłamy tych głównych dziedzin, w jednym miejscu i umożliwienie im zadawania pytań, odpowiadania na posty, dzielenia się wiedzą i korzystania z porad innych użytkowników.
2. Aby w pełni korzystać z forum (zakładanie tematów, pisanie postów) trzeba zarejestrować się, podając wymagane dane w formularzu rejestracyjnym. Jako nazwy użytkownika nie wolno stosować wyrazów powszechnie uważanych za wulgarne, zastrzeżonye prawem oraz adresów stron internetowych.
3. Przed zarejestrowaniem należy zapoznać się z niniejszym regulaminem.

Tematyka postów na Forum
4. Forum podzielone jest na liczne działy i poddziały, aby móc jak najlepiej dopasować własny temat.
5. Przed założeniem nowego tematu należy skorzystać z wyszukiwarki na stronie aby sprawdzić, czy dany temat nie jest już dodany.
6. Użytkownik powinien poruszać jeden problem w jednym temacie.
7. Tematyka pisanego postu powinna zawierać się w istocie tematu. Zabronione jest spamowanie treścią nie związaną z tematem i dodawanie linków do innych stron internetowych. Należy dodawać merytoryczne wypowiedzi, bez podawania linków. Dopuszcza się jedynie dodawanie linków do stron o rozszerzeniu „gov”, w każdej krajowej domenie.
8. Należy dbać o jakość treści wpisywanego temayu. Krótkie tematy w stylu: pomocy, help, proszę o rozwiązanie itd. nic nie mówiące o zawartości i będą usuwane, gdyż przyczyniają się tylko do zaśmiecania forum. W temacie powinny być zawarte najważniejsze frazy, po których będzie możliwe jego wyszukiwanie.
9. Użytkownik zobowiązany jest do stosowania prawidłowej pisowni języka polskiego.
10. Ogłoszenia należy dodawać w odpowiednich działach. Można jedynie dodawać ogłoszenia odsprzedaży oryginalnych podręczników / zbiorów zadań, oferty wynajmu stancji, oferty korepetycji lub oferty pracy. Oferty w innych działach będą usuwane, a użytkownik otrzyma ostrzeżenie.
11. Na forum obowiązuje zakaz sprzedaży skserowanych książek oraz innych skserowanych materiałów objętych prawami autorskimi.

Tematy na Forum a Prawo
12. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, tematy zawierające pytania, prośby, szczegółowe opisy, adresy internetowe na temat środków odurzających (wszystkie grupy), substancji psychotropowych (wszystkie grupy), prekursorów narkotykowych (tylko kategoria 1) zakazanych przez polskie prawo będą usuwane, a konto użytkownika, który je zamieścił zostanie zablokowane.
13. Zgodnie z Ustawą antyterrorystyczną wszelkie tematy zawierające pytania, prośby, szczegółowe opisy, adresy internetowe na temat środków i materiałów wybuchowych będą usuwane, a konto użytkownika, który je zamieścił zostanie zablokowane.
14. Zgodnie z Art. 262. Kodeksu Karnego (Zbezczeszczenie zwłok) zabrania się na forum zamieszczania ogłoszeń związanych z Kupnem/Sprzedażą LUDZKICH CZASZEK i innych ludzkich szczątków.
15. Zgodnie z prawem autorskim na forum nie wolno zamieszczać plików z nielegalnym oprogramowaniem, filmami, grami, muzyką.

Zachowanie się użytkowników na Forum
16. Na forum nie używamy wyrazów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
17. Na forum nie obrażamy siebie wzajemnie, ani nie dyskryminujemy.
18. Za nie przestrzeganie przedstawionych tu zasad lub rozpoczynanie awantur i pyskówek w tematach, Moderatorzy, Administratorzy mogą ukarać użytkownika ostrzeżeniem w poście, ostrzeżeniem na koncie lub banem.

Forum umożliwia:
19. Zakładanie nowych tematów, pisanie postów.
20. Przesyłanie prywatnych wiadomości.
21. Dołączanie załączników do postu.
22. Dołączenie do profilu awatara.
23. Dodawanie do profilu podpisu. Podpis będzie usuwany w przypadku nieobecności użytkownika dłużej jak 30 dni. W podpisie nie można stosować reklam w żadnej postaci oraz linków.

Administracja
24. Dla dobra forum jak i samych użytkowników, Administrator serwisu może dokonywać odpowiednich korekt niniejszego regulaminu oraz interpretować poszczególne jego punkty na korzyść bezpieczeństwa i prawidłowego funkcjonowania.
25. Kontakt z administratorem:
- poprzez prywatną wiadomość na forum,
- mailowo poprzez formularz kontaktowy na stronie,
- pisemnie na adres: 58-540 Karpacz, ul. Wielkopolska 16,
- telefonicznie: +48 75 76 190 70