Uczelnia a LEP

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: Medycyna Lwów »

w sumie nic takiego, nie można za bardzo też uogólniać i przesadzać, ale z obserwacji tych kilkunastu kliniki w których do tej pory miałem zajęcia, ewidentnie problem był w może z 3, albo i mniej. Czyli walka lekarzy między sobą generalnie o wszystko, frustracja, a co z tym idzie olewanie studentów. Wszystko tak naprawdę zależy od szefa i charakteru ludzi.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: attyde »

Podoba mi się w kontekście mojej uczelni, że rozdzielili wydziały, bo dzięki temu Wydział Lekarski w Łodzi jest o wiele wyżej w rankingu.
A dlaczego w Katowicach wydział jest nieustalony - nie mam pojęcia
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: Anielka »

attyde pisze:Podoba mi się w kontekście mojej uczelni, że rozdzielili wydziały, bo dzięki temu Wydział Lekarski w Łodzi jest o wiele wyżej w rankingu.
to wreszcie pokazuje kto ściągał umed w rankingach w dół, miejsce w połowie stawki wygląda o wiele lepiej
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: Padre Morf »

LEP to sprawdzian teoretyczny, a różne dziwne akcje w klinikach bardziej się przekładają na umiejętności praktyczne studentów. Wykuć równie dobrze można się wszystkiego w domu.

Patrząc na wiedzę studentów widać, że jednak ma to ze sobą pewien związek. Nie tylko ja zresztą to zauważyłem

Uwierz mi, że asystentki płaczące na zajęciach nie sprzyjają procesowi zdobywania wiedzy.

Co do wkuwania w domu - nie mam aż takiego zaufania do sapozaparcia i dyscypliny studentów. Jak ich nie skontrolujesz to się nie nauczą. No chyba, że gdańscy studenci są do dupy, a Wawa to ideał (parę lat temu jakoś tego nie zauważyłem).
Czyli walka lekarzy między sobą generalnie o wszystko, frustracja, a co z tym idzie olewanie studentów.

Ewentualnie uwalanie studentów.

Nie uogólniając i nie przesadzając - nie dotyczy to tylko 3 klinik. Jak się tam pracuje podchodzi się do inaczej i więcej się różnych rzeczy widzi.

Dodałbym jeszcze podawanie na seminarkach w klinikach rzeczy rozmijających się z tym co rzecze obowiązujący do LEPu podręcznik i wymagania tej wiedzy od studentów.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: Cinereus »

Odnoszac sie do tego co napisal Morfeusz - tez (jako asystent) nie ufalbym w samozaparcie studentow, niestety, czlowiek to taka istota, ze jesli sie mu nie da motywacji do nauki w postaciu kolokwium czy wejsciowki, to sie nie nauczy, i bedzie zwlekal do ostatniej chwili, jak materialu jest za duzo, to moze sie to skonczyc poprawką, a czasem powtarzaniem roku za nie mala kase ]

Natomiast jesli chodzi o skontrowanie wiedzy praktycznej vs teoretycznej vs pogladow jakiegos profesora na temat medycyny, to rzeczywiscie okazuje sie, ze sa tu spore zgrzyty, nie ma prostych regul, trzeba myslec, nie kazdy sie (niestety ?) do tego nadaje, przekonac sie mozna o tym jak sie studenci zachowuja przy pacjentach, chociazby podczas zbierania wywiadu (jesli chodzi o 3 rok, mowie z wlasnych obserwacji), a rozwiazywanie przypadkow klinicznych na LEPie - w tym roku w czesci pytan ponoc byly powrzucane fragmenty ze Szczeklika, ale to szczegol. Pewne jest ze myslenie nie boli, a niektorzy mowia ze ma przyszlosc ]
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: Medycyna Lwów »

akurat z bardzo trudnymi pytaniami na LEPie to bym nie przesadzał, kilka arkuszy dość dokładnie przejrzałem 9zwłaszcza części internistyczne w związku z kolokwiami) i nie było większego problemu by napisać.
Każdy za swoją wiedzę odpowiada sam, rozumiem na 1,2,3 roku bawienie się w policjanta i robienie ciągłych wejściówek z różnych przedmiotów może mieć jeszcze sens, ale potem nie widzę takowego. Zresztą formy egzekucji wiedzy są bardziej drastyczne 9chociażby wywalanie po 10 min z zajęć i tyle).
Co do zbierania WYWIADÓW jest to jedna z największych sztuk w medycynie, rzecz tak na prawdę trudna, i jak się ją opanuje do końca studiów to będzie dobrze.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: Cinereus »

widze kamil ze 200 pkt sie z lepu szykuje, nie zapomnij sie pochwalic ]
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: Medycyna Lwów »

postaram się nie zapomniecgt
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: attyde »

Nowe statystyki z LEPu
1. CMUJ w Krakowie
2. Gdański Uniwersytet Medyczny
3. Uniwersytet Medyczny w Łodzi - wydział lekarski, a dalej na stronie CEMu.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: Anielka »

i dalej UM:
4. Bydgoszcz
5. Poznań
6. Szczecin
7. Warszawa
8. Katowice
9.Wrocław
10. Lublin
11. Białystok
12. Zabrze
13. Łódź wojskowo-lekarski


i kolejny raz , po oddzieleniu nas (lekarskiego od wojleku) widać kto ciągnął łódzkie statystyki w dół.
bumbum
Posty: 29
Rejestracja: 19 lip 2011, o 23:18

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: bumbum »

czemu tak sie dzieje, ze np. zabrze, czy bialystok sa czesto na ostanich miejscach, a np. uj albo gdansk prawie zawsze zajmuja czolowe miejsca?
RomulusAugustulus
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2011, o 19:45

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: RomulusAugustulus »

a ktoz to wie.
mnie zaskoczyla warszawa (myslalem, ze lepiej im pojdzie) i lodź (pozytywne zaskoczenie, jak ktos wyzej pisal - to chyba prawda, ze woj-lek zanizal statystki)
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Uczelnia a LEP

Post autor: godziasia »

właśnie miałam pytać, czy ktoś się dalej próbuje sugerować wynikami z LEPu przy wyborze uczelni:P bo z tego zestawienia wynika, że lepsza Bydgoszcz i Szczecin niż Wawka)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości