uczulenia

dziêki

Re: uczulenia

Post autor: dziêki »

dzięki :-D
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: uczulenia

Post autor: Szyszek1993 »

Chyba takie badanie nie sa strasznie drogie? Jaki Może być koszt?
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: uczulenia

Post autor: Kiara »

Musisz poszukac na specjalnych stronach,bo ja sięnie orientuje.
julia

Re: uczulenia

Post autor: julia »

Szyszyle nie uczulają :) Razem z dwoma rasami psów:) Mozesz nawet popytać sie w sklepach zoologicznych powiedzą ci to samo:)Mój tata jest alergikiem ale właśnie sie dowiedziałam o szynszylacha z gazety i od zoologów niedługo bede go miala :) TakŻe nie martw sie i śmiało moŻesz wziąść go do domu:):):)
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: uczulenia

Post autor: Szyszek1993 »

Oj zoologicznych sklepach wszystko ci wmówią co chcesz usłyszeć, żebyś tylką wziął danego zwierzaka, To jednak podobne jest prawda!
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: uczulenia

Post autor: nakrecona_malpa »

potwierdzam też jestem alergiczką i nawet jak mi kłak z futra wpadnie w nozdrza to nic mi nie jest natomiast koty wyczuwam na odległość i inne futerkowce

to cudowne zwierzaki pod wieloma względami
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: uczulenia

Post autor: Szyszek1993 »

Oj tak. Są wspaniałe, wyjatkowe i jedyne w swoim rodzaju!
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: uczulenia

Post autor: nakrecona_malpa »

jest jeden minus tylko . ich pył do kompania. jak przebywam w jego pobliżu to kichanie mi sie załancza. tak że sprzątanie odbywa sie w maseczce
Moniulak

Szynszyl dla allergika?

Post autor: Moniulak »

chce kupic sobie szynszylka :-D ale niestety jestem alergikiem i nie bardzo wiem czy moge. :roll: czy jest mozliwe ze jestem uczulona poza tym chcialabym sie dowiedziec czegos konkretnego o tych zwierzakach lepszy jest samiec, czy samica czy czesto choruja czy gryza jak dlugo musza sie wyhasac :D ? jak dlugo zyje taki szynszyl czy bardzo brudzi w domciu. prosze o rady. i zarazem dziekuje za odpowiedzi

moderator: Nadawaj tytul odpowiedni do tresci posta! I druga sprawa: wiekszosc tych rzeczy byla juz omawiana na forum wystarczy poczytac inne tematy!
Ostatnio zmieniony 9 maja 2007, o 15:34 przez Moniulak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Destyny
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2007, o 00:54

Re: uczulenia

Post autor: Destyny »

Jak dobrze pamiętam to szynszyle żyją dość dugo coś kolo 15 lat ale nie dal sobie ręki uciąć. Jeśli jesteś alergiczką to proponuje przejść się do kogoś kto ma szynszyla i zobaczyć czy będziesz miala objawy uczulenia. Czy samiec czy samiczka to nie wiem , Ja osobiście mam samiczkę i jest miodzio nie zamienil bym jej na nic innego . Moja FiFka nie gryzie ale zdarzają się szynszylki co gryzą ale to jest kwestia przyzwyczajenia ich do siebie(troszkę to trwa). Brudzi to chyba jak każdy gryzoń gdzie nie pójdzie zostawi coś po sobie pocieszające jest to żekupki są bez wonne i latwo się je sprząta. Ile będzie biegal zależy tylko od Ciebie ale z 1h dziennie wolności by mu się przydalo .


Reszte rad udzielą Ci pozostali użytkownicy , Ja się aż tak dobrze jak oni to nie znam .

Pozdrawiam mam nadzieję że mniej więcej Ci rozjaśnilem w glowie .
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: uczulenia

Post autor: arasari:) »

jesli jestes alergikiem to zrob taka jak to destyny mowil lub udaj sie do doktora. to chyba jest najlepsze wyjscie. czy samiec czy samiczka lepszy o tym nic nie wiem. polecam jakies strony na ten temat. chorowac czesto chyba nie choruja. ja nie wiem bo mojego szynszylka mam dopieo 5 dzien. jesli bedziesz o niego dbalto chyba czesto chorowac ci nie powinien. jesli chodzi o gryzienie to raczej zadko moj akurat gryzie ale tylko wtedy jak zadlugo proboje go oswoic:D ale to i tak nie boli. ja sie juz przyzwyczailam do ugryzien. jesli chodzi o hasanie to minimum godzinka dziennie. ja wypuszczam mojego dosyc czesto bo mam dla niego duzo czasu. szynszylek moze zyc nawet do 20 lat. ale pewnie zadko sie to zdarza. jak kazde zwierze brudzi ale nie za duzo. przynajmniej moj nawet malo brudzi. no i to wszystko cio chciales wiedziec
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: uczulenia

Post autor: muppet »

te wszystkie tematy były juz poruszane na forum. Proponuje trochę poszperać a na pewno znajdziesz odpowiedzi na wiekszość swoich pytań dotyczących szynszyli.
A co do alergii - niektórzy z forumowiczów są alergikami i mają szynszyle
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: uczulenia

Post autor: Miszel »

Co do alergii to doadam też, że po wizycie u znajomego objawy nie muszą wystąpi, bo czasem objawy alergi ukazują się przy dłuższym obcowanie z danym z wierzakiem. Więc to nie jest taki pewny sposób na stwierdzenie czy się nie jest uczulonym na szynszyla, no i zostaje też piach z talkiem w którym szynszyle się kąpią, na niego również można mieć uczulenie więc to też trzeba by sprawdzić. Co do gryzienia to nie zależy to raczej od stopnia oswojenia zwierzaka - jak pisał Destyny, a od jego temeperamentu. No a musisz wiedzieć że szynszyle to wielcy indywidualiści i każdy zachowuje się inaczej. Tak więc to tylko zrządzenie losu na jakiego zwierzaka trafisz. No chyba że bedziesz mogła go długo obserwować przed zakupem
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości