układ ruchu.

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
twinkerbell
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2010, o 20:45

układ ruchu.

Post autor: twinkerbell »

hej,mam prośbę-jutro mam spr z układu ruchu i mam kilka pytań odnośnie tego.

1)Dlaczego podczas ćwiczeń/wysiłku fizycznego odczuwamy ciepło?
2)Czy ćwiczenia fizyczne mają wpływ na układ krwionośny człowieka-uzasadnić.
3)Podobieństwa kości ramieniowej i biodrowej.
4)Podnoszenie ciężarków-dynamiczne czy izometryczne kurczenie mięśni?-uzasadnić
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: układ ruchu.

Post autor: lukasz471 »

1. Pytanie ma dwa końce. Z jednej strony rozszerzają się naczynia krwionośne, które emitują przez to więcej ciepła. Z drugiej natomiast ciepło wynika z pracy mięśni. Jak wiesz zapewne wzmożone oddychanie zachodzące w mitochondriach włókien mięśniowych to proces kataboliczny, w wyniku którego powstaje właśnie ciepło.
2. Ćwiczenia fizyczne wpływają na układ krążenia. W czasie wysiłku zapotrzebowanie na tlen jest większe. Dlatego układ krwionośny musi działać intensywniej, aby zapewnić mięśniom niezbędny tlen. Tak więc ćwiczenia fizyczne wzmagają tempo pracy układu krwionośnego
3. - obie kości wchodzą w skład kończyn. Biodrowa - kończyn dolnych, ramieniowa - górnych.
- końce kości biodrowej i ramieniowej współtworzą stawy
- kości te są największymi kościami w swoich pasach(pas kończyn górnych i dolnych)
4. Zarówno izometryczne jak i dynamiczne. Na początku następuje skurcz mięśnia, niezmieniający jego długości. Dopiero po pokonaniu ciężaru podnoszonego przedmiotu następuje zmiana długości mięśnia(nie jestem pewien)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości