Ulubione zwierzaki

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: Pablo »

W sumie to lubie kazde zwierze bez wyjatku . W domu kiedys miale 4 chomiki i 2 swinki morskie.Ale teraz aktulanie mam pieska:)
O to moj Roki
1.jpg
Smoku
Posty: 34
Rejestracja: 7 sty 2007, o 19:51

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: Smoku »

A ja uwielbiam ryby i swinki morskie!:D
Jucha-klucha
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2007, o 19:26

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: Jucha-klucha »

ja też kocham koty są cudowne! mam w domu persa (Puszek ma na imie), jest taki mięciutki, śpi zemną w łóżku
sigaltbg
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2007, o 19:56

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: sigaltbg »

moimi ulubionymi zwierzakami są ptaszniki, skorpiony, węże, skolopendry, modliszki mam tez rottweilera
Awatar użytkownika
Stonechat
Posty: 110
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:38

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: Stonechat »

Ja uwielbiam ptaki! Wszystkie! No może poza tzw. Columba livia forma domestica . Moje ulubione gatunki to m.in. modrosójka błękitna, wojownik ozdobny, skalikurek gujański i oczywiście raniuszek Na drugim miejscu są u mnie gady i płazy (ale interesuje sie raczej tylko krajową herpetofauną). Na końcu ssaki (z dzikimi kotami i pilchami na czele), motyle i ważki. Resztę też znoszę, ale za nią nie przepadam.

A w domu posiadam takie stworzonka jak: królik i myszsokczek
Kamyczek87
Posty: 49
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 20:11

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: Kamyczek87 »

Czemu ten rotek taki rozwścieczony?.
Mam nadzieje że nie karmisz ptaszników myszami.
sigaltbg
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2007, o 19:56

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: sigaltbg »

Kamyczek87 napisała:,
Mam nadzieje że nie karmisz ptaszników myszami.
nie skąd

żart nie karmie myszkami bo mi jakoś ich szkoda ssaki mają bardziej rozbudowany system nerwowy niż jakieś robale i zapewne bardziej cierpią. poza tym na zabicie myszy (nie mówię o sparaliżowaniu) ptasznik o słabszym jadzie potrzebuje niekiedy nawet godziny o mocniejszym w 3 minuty potrafi się uwinąć natomiast robal ginie praktycznie od samego zanurzenia w ciele zębów jadowych
Kamyczek87
Posty: 49
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 20:11

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: Kamyczek87 »

O to bardzo się ciesze ,szkoda że wiekszość nie podchodzi do tego w ten sposób,już Cię lubie. Ja tez hoduje robale ),mączniaki, dla mojego chomika.
sigaltbg
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2007, o 19:56

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: sigaltbg »

Kamyczek87 napisała:,
już Cię lubie.
dzięki co to za chomik? dżungarski? ja dżungarskich nie znoszę głupie jakieś są. gryzą dziady
Kamyczek87
Posty: 49
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 20:11

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: Kamyczek87 »

Tak, biały dżungarek ,to mój 3 i żaden mnie nie ugryzł ,poza nim mam psa i 8 myszy. Bardzo podobają mi się zwierzeta terraryjne,tylko węży bym trzymać nie mogła ,chyba że jajożera. Ostatnio myśle nad ślimakami Achatina ,marzy mi się też aksolotl,ale boje się że nie zapewnie mu odpowiednich warunków .
sigaltbg
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2007, o 19:56

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: sigaltbg »

Wiedziałem, że dżungarski! hehe
Kamyczek87 pisze:Ostatnio myśle nad ślimakami Achatina
ja jakoś nie chciałbym ślimaka
Kamyczek87 pisze:Bardzo podobają mi się zwierzeta terraryjne,tylko węży bym trzymać nie mogła ,chyba że jajożera.
zapewne z miłości do gryzoni polecam Opheodrys aestivus (wąż trawny), głównym składnikiem diety tego gada są wszelkie szarańczaki, karaczny, pająki (oj tylko nie pająki nawet nie próbować nimi karmić ), i wszelkie inne robactwo
Kamyczek87 pisze:marzy mi się też aksolotl,ale boje się że nie zapewnie mu odpowiednich warunków .
nigdy tego niemiałem w hodowli ale nie wiem czego się obawiasz? nie są one wcale trudne w utrzymaniu. musisz pilnować jedynie żeby nie przesadzić z temperaturą, dbać o czystość zbiornika, hmmm no i z tego co pamiętam to mieć odpowiednio duże akwarium (odpowiednio do liczby osobników) rozmnażać pewnie nie będziesz więc o zimowaniu myśleć nie musisz. co jeszcze? hmmm wiesz tak sobie pomyślałem i sam sobie chyba takie sprawie musze tylko miejsca trochę znaleźć na kolejne zwierzaki
Kamyczek87
Posty: 49
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 20:11

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: Kamyczek87 »

sigaltbg pisze: Kamyczek87 napisał/a:
Bardzo podobają mi się zwierzeta terraryjne,tylko węży bym trzymać nie mogła ,chyba że jajożera.


zapewne z miłości do gryzoni polecam Opheodrys aestivus (wąż trawny), głównym składnikiem diety tego gada są wszelkie szarańczaki, karaczny, pająki (oj tylko nie pająki nawet nie próbować nimi karmić ), i wszelkie inne robactwo
Na tego typu zwierzaka będe mogła sobie pozwolić dopiero, kiedy sie wyprowadze
Mama nie jest szczególną miłośniczką gadów.
sigaltbg pisze: Kamyczek87 napisał/a:
marzy mi się też aksolotl,ale boje się że nie zapewnie mu odpowiednich warunków .


nigdy tego niemiałem w hodowli ale nie wiem czego się obawiasz? nie są one wcale trudne w utrzymaniu. musisz pilnować jedynie żeby nie przesadzić z temperaturą, dbać o czystość zbiornika, hmmm no i z tego co pamiętam to mieć odpowiednio duże akwarium (odpowiednio do liczby osobników) rozmnażać pewnie nie będziesz więc o zimowaniu myśleć nie musisz.
Chodzi mi głównie o temperature,raczej mam za ciepło w mieszkaniu,a nie chciałabym skrzywdzić takiego cudownego stworka.
sigaltbg pisze: co jeszcze? hmmm wiesz tak sobie pomyślałem i sam sobie chyba takie sprawie musze tylko miejsca trochę znaleźć na kolejne zwierzaki
Jakie zwierzaki chcesz sobie sprawić,chomiki dżungarskie?.
sigaltbg
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2007, o 19:56

Re: Ulubione zwierzaki

Post autor: sigaltbg »

Jakie zwierzaki chcesz sobie sprawić,chomiki dżungarskie?.
a na co mi jakieś gryzonie? chodziło mi o aksolotla
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość