Unieruchomienie orzęsków

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Unieruchomienie orzęsków

Post autor: Pickul »

Macie wiedzę jak spowolnić a najlepiej unieruchomić orzęski.
Oczywiście chodzi mi żeby orzęsek pozostał w stanie możliwie naturalnym.
Próbowałem żelatyny, spirytusu ?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Unieruchomienie orzęsków

Post autor: planapo »

ja slyszalem o glicerynie, ale to w moim przypadku tylko teoria.
Totoro
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2014, o 15:38

Re: Unieruchomienie orzęsków

Post autor: Totoro »

Jest taki patent z metylocelulozą:
"Methyl cellulose is an excellent agent for immobilization of protozoa. It can be used as a 1.5% liquid or as a 10% paste. To use the 1.5% liquid, add a drop to the side with the culture on it. As the methyl cellulose diffuses through the medium, the change in viscosity will slow the protozoan’s movements. [.] As the methyl cellulose diffuses inward, it will immobilize the protozoans. To prepare the 1.5% liquid, mix 1.5 g methyl cellulose powder with 50 ml boiling water. Cool, then stir 48.5 ml of cool water into the mixture. The liquid should have the consistency of syrup. The 10% paste is prepared in like manner. Add 10 g of methyl cellulose powder to 50 ml of water, then add another 40 ml of water. The consistency of this concentration is like solidified gelatin."
Wzięte z:
zobacz-ten-plik.pdf
(60.75 KiB) Pobrany 26 razy
Tutaj są też ciekawe rozważania na temat tej substancji:

Kod: Zaznacz cały

microscopy-uk.org.uk/mag/indexmag.html
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości