Uniwersytet Medyczny w £odzi

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Go¶æ

Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: Go¶æ »

Chciałbym przybliŻyć trochę kierunek lekarski tejŻe uczelni, ale przede wszystkim miasto, wszystkim, którzy zastanawiają się czy składać do £odzi czy nie.
Na początek przedmioty, które obowiązują na pierwszym roku:

1. Anatomia prawidłowa
2. Biologia z genetyką i ekologią
3. Chemia medyczna
4. Biofizyka
5. Pierwsza pomoc i elementy pielęgniarstwa
6. Informatyka medyczna
7. Język łaciński
8. Język obcy kongresowy
9. Przysposobienie biblioteczne
10. Wychowanie fizyczne

Od początku rzuca sie w oczy brak Histologii, która jest na innych uczelniach medycznych na pierwszym roku. Moim zdaniem to spory plus, poniewaŻ znacznie odciąŻa studentów, dla których przeskok pomiędzy liceum a studiami moŻe być troche trudny. Pierwszy rok to przede wszystkim Anatomia, przedmiot bardzo duŻy objętościowo, trochę monotonny, typowo pamięciowy, ale jest dość prosty do nauki (oczywiście systematyczna praca jest kluczem do sukcesu zresztą Wy maturzyści na pewno coś o tym wiecie). Anatomia to najwaŻniejszy przedmiot 1 roku, który sprawia najwięcej problemów studentom , zresztą nie tylko w £odzi. Pozostałe przedmioty raczej nie sprawiają duŻych problemów. Biofizyka - jeŻeli dostaliście się na medycynę musieliście zdawać fizykę na maturze, wiec na pewno sobie poradzicie, tym bardziej, Że to jedyny egzamin po pierwszym semestrze. Biologia i Chemia nie stanowią raczej problemów. Pozostałe przedmioty to czysta formalność.

£ódź jako miasto.
£ódź większości ludzi kojarzy sie z biedą i brudem. Jednak spowodowane jest to powierzchowna znajomością tego miasta, w ostatnich latach duŻo zmienia sie na lepsze. Piękne zabytkowe kamienice zostają odnawiane, podobnie stare fabryki jak np. poznańskiego, gdzie jest obecnie Manufatkura znane chyba w całej Polsce centrum handlowe w starym stylu. £ódź to połączenie starego, zabytkowego budownictwa ( jak choćby wille, pałacyki) z nowoczesnością. Znane światowe firmy wybierają £ódź np. Dell, poniewaŻ w tym mieście jest z jednej strony duŻa dostępność taniej siły roboczej, z drugiej świetnie wykształceni specjaliści - absolwenci łódzkich uczelni.
Podsumowując £ódź nie stoi w miejscu. Jest to często niedoceniane miasto, w którym drzemie ogromny potencjał, który jest na szczęście przez ostatnie lata jest stopniowo uwalniany. Bogacenie sie mieszkańców sprawi, Że zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę medyczną znacznie się zwiększy (przykładem moŻe być wznowienie budowy szpitala na Czechosłowackiej dla nieorientujących sie szpital ten zaczęto budować dawno, dawno temu, prace zatrzmały się, ostatnio je wznowiono bodajŻe w 2011 roku nasze miasto będzie miało 9 pietrowy szpital warto brać pod uwagę, Że ktoś tam będzie musiał leczyć :)).

Studia i studenci.
Pierwsze co nasuwa mi się na myśl łódzka filmówka znana na całym świecie Poza nią jest jeszcze kilka uczeni zarówno państwowych jak i prywatnych. Po tym krótkim słowie wstępu parę słów o Uniwersytecie Medycznym.
Dlaczego uniwersytet a nie akademia odpowiedz jest prosta, za granicą akademia postrzegana jest jak jakaś szkółka coś na zasadzie naszych szkół policealnych, uniwersytet jest znacznie bardziej prestiŻowy. Pewnie dlatego studiuje tu wielu obcokrajowców (głównie Azjatów).
Studenci są raczej przyjaźnie nastawieni, udostępniają materiały, dają odbijać wykłady, nie widać wyścigu szczurów, o którym niejednokrotnie słyszałem od znajomych z kierunków lekarskich z innych miast.
Inną czysto praktyczną sprawą są stosunkowo niskie progi punktowe przyjęć w porównaniu z innymi miastami. Wiem, Że dla wielu ludzi nie ma znaczenia miasto, najwaŻniejsze, Żeby była to medycyna. A £ódź znajduje się w centrum, wiec wszędzie blisko :)
Studia to nie tylko studiowanie :) Warto się czasem rozerwać, odpocząć np. po zdanym kolokwium z anatomii :) W £odzi jest wiele klubów, pubów (część typowo studencka np. Medyk znajdujący się tuŻ przy akademiku Uniwersytetu Medycznego, inne ogólnodostępne szczególnie liczne na ul Piotrkowskiej - wizytówce £odzi). Dla lubiących trochę inną formę odpoczynku jest sporo kin, są teatry, kawiarnie, kaŻdy znajdzie coś dla siebie !

Podsumowując £ódź to piękne, niedoceniane miasto. Studenci nastawieni są naprawdę bardzo przyjaźnie, co powoduje, Że studiuje się tu bardzo przyjemnie :)
Zgierski_chlopak

Re: Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: Zgierski_chlopak »

Zgadzam się z Gościem miasto trzeba poznać, większość ludzi, znając je powierzchownie, ocenia je bardzo pochopnie, byli w £odzi moŻe przejazdem i myślą, Że wszytko widzieli.
wamol
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2007, o 00:24

Re: Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: wamol »

sa plusy i minusy, jak wszedzie ja ogolnie jestem zadowolony bardziej ze studiow niz z miasta no ale coz nie mozna miec wszystkiego hehe



teraz dopiero bedzie jak czegos nie zalicze chwale, chwale i zebym tylko nie przechwalil
ma³a mi

Re: Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: ma³a mi »

hej czy ktoś z was studiuje na WAM w £odzi i przedstawiłby mi pokrótce jak, wygląda tam sytuacja, czy jest zdrowa atmosfera , czy teŻ wyscig szczurów, i czy jest tak Że w grupach przewaŻaja faceci? czy kobitek teŻ jest sporo? :twisted: czy cięzko sie utrzymać? i jeszcze jedno wazne pytanie , ile osób przyjmuja na kierunek woj-lek,bo nigdzie nie mozna tego znalezc, a słyszałam Że mało. :( pozdro 8)
Olunia

Re: Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: Olunia »

Jaka jest atmosfetka na tym uniwerku zastanawiam się nad tym by tam pójść na studia :-D
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: Anex »

A mi się wydaje, że atmosfera przede wszystkim zależy od ludźmi z którymi się pracuje i chodzi na zajęcia, więc nie można ocenić atmosfery przed przyjęciem na studia i przed poznaniem swojej grupy. Asystenci wiadomo są lepsi i gorsi jak wszędzie i to zależy na jakiego się trafi, więc też nie można tego ocenić . Co do wyścigu szczurów to pewnie zawsze coś takiego bedzie, jak mi tłumaczył student AMWAW,że wszyscy którzy się dostają na AMy są najlepsi w swoich szkołach, dobre stopnie itp, a tu mogą nie zdać egzaminu, każdy chce się utrzymać.
agnesik

Re: Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: agnesik »

Jak pisala Anex duzo zalezy od ludzi ale, przyklad idzie z gory jezeli na 2, 3, 6 roku ludzie skacza sobie do gardel, jest straszan atmosfera, na pierwszym bedzie to samo
Wazne aby samemu na poczatku studiow stworzyc mila atmosfere w grupie np. dobra wymiana zdobytych materialow.

Atmosfera na umedycznym jest chyba nie najgorsza w porownaniu z tym co slyszalem o innych miastach.
wamol

Re: Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: wamol »

rekrutacja.umed.lodz.pl/?d=doc&f=rekru_stat
znalazlem cos takiego moze sie Wam przyda
EdyŚka*

Re: Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: EdyŚka* »

Dziękuję ślicznie
Ale to troche przerażające
Lekarski (liczba kandydatów na 1 miejsce:5,52, próg punktowy: 194)
Wojskowo-lekarski (liczba kandydatów na 1 miejsce:5,49, próg punktowy 177 )
Niby jestem jeszcze zielona czy to dużo czy mało, bo za rok dopiero mam mature, ale nie cieszy mnie to jakoś.
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: Seul »

Edyśka, czym się martwisz? Nie patrz się na ilość kandydatów na miejsce, tylko na próg punktowy. Który jest moim zdaniem - nędzny (177 pkt /300 brzmi jak żart).

Pozdrawiam
EdyŚka*

Re: Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: EdyŚka* »

Seul pisze:Edyśka, czym się martwisz? Nie patrz się na ilość kandydatów na miejsce, tylko na próg punktowy. Który jest moim zdaniem - nędzny (177 pkt /300 brzmi jak żart).
A chyba że tak

Pozdrawiam EdyŚka*
Mateusz
Posty: 145
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 12:50

Re: Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: Mateusz »

A jak jest na woj-lek z rekrutacją oprócz przedmiotów? Mniemam, że z kat. D raczej nie biorą.
Tajemnica
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2007, o 09:39

Re: Uniwersytet Medyczny w £odzi

Post autor: Tajemnica »

Wamol i Edyśka mam pytankoTe progi punktowe(194 na lekarski i 177 na wojskowo-lekarski )to są progi jakie będą obowiązywać w tym roku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości