Uniwersytet Wrocławski a Jagielloński

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Wojtello
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2011, o 00:37

Uniwersytet Wrocławski a Jagielloński

Post autor: Wojtello »

Witam, chciałbym zapytać osoby obyte z warunkami akademickimi w Polsce - Was studentów Mam zamiar studiować biologię jestem tegorocznym maturzystą, zdaję rozszerzoną biologię (po rozwiązywaniu matur z wcześniejszych lat liczę na wynik około 70-80 % z ) docelowo chciałbym iść w kierunku mikrobiologii i pracować za granicą.
Czym różnią się te dwie uczelnie i która pod jakimi względami jest lepsza a która gorsza?
Chciałbym was jeszcze poprosić o zasugerowanie jeszcze jakiejś trzeciej uczelni o mniejszych standardach, z tymi kierunkami, w wypadku gdybym jednak się przeliczył i na maturze powinęła mi się noga.

Byłbym wdzięczny gdybyście odpowiedzieli
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Uniwersytet Wrocławski a Jagielloński

Post autor: karteczka88 »

jeśli myślisz o studiowaniu mikrobiologii to może UŁ?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Wojtello
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2011, o 00:37

Re: Uniwersytet Wrocławski a Jagielloński

Post autor: Wojtello »

nie zdaję chemii na maturze a tam jest równa punktacja za chemię i biologie przy rekrutacji, a na uj i wr (biologia ogólna bez specjalizacji w mikrobiologie) największy przelicznik dla matury z biologii a potem na resztę
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 45
Rejestracja: 21 maja 2010, o 22:50

Re: Uniwersytet Wrocławski a Jagielloński

Post autor: Elly »

Polecam UJ, ale nijak mogę go porównać z Wrocławskim, bo nie wiem nic na temat nauki we Wrocławiu : )

W każdym razie wydaje mi się, że sporo się robi na UJ w kierunku mikrobiologii.
Ale jeśli planujesz wyjechać, to może w ogóle studia za granicą? Studiując w Polsce nastawienie jest jednak na pracę w Polsce i kształci się ludzi, którzy będą pracować w rodzimym kraju, a nie odrazu po studiach wyjeżdżać. Stąd moja porpozycja studiowania odrazu gdzieś w Wielkim Świecie?
Awatar użytkownika
_Gabi_
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2010, o 16:13

Re: Uniwersytet Wrocławski a Jagielloński

Post autor: _Gabi_ »

Mam koleżankę, która skończyła mikrobiologię na Uniwersytecie Wrocławskim i jest bardzo zadowolona. Podczas studiów wyjeżdżała niejednokrotnie na staże za granicą. Teraz robi doktorat i badania naukowe na uczelni oraz ma zajęcia ze studentami. Twierdzi, że to właśnie te staże bardzo pomogły jej w byciu dobrą
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ruda_slask
Posty: 495
Rejestracja: 16 lut 2011, o 13:16

Re: Uniwersytet Wrocławski a Jagielloński

Post autor: ruda_slask »

swoją drogą wiecie może, gdzie dorwę info o progach punktowych na biologię na UP? Szukam, szukam i znaleźć nie mogę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość