Usunąć DNA, drzewo filogenetyczne

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
PawelPq
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2020, o 17:08

Usunąć DNA, drzewo filogenetyczne

Post autor: PawelPq »

Dzień dobry!
Mam takie 2 pytania, na które szukam odpowiedzi :)
1. Czy jest ktoś w stanie ukazać pierwszy skomplikowany organizm (mam tu na myśli np. z układem kostnym, system oddychania i odżywiania) z którego biorą się wszystkie pozostałe "skomplikowane organizmy", czy może jest to błędne założenie i podział na różne gatunki, rodzaje skomplikowanych organizmów nastąpił wcześniej, a ukazał się przy eksplozji kambryjskiej?

2. Co gdyby w jednym momencie, usunąć (przykładowo - z człowieka, lub z całej znanej nam przyrody) cały kod genetyczny? Chciałbym sobie w ten sposób zilustrować jaki wpływ posiada kod genetyczny na funkcjonowanie w przyrodzie :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Dildano
Posty: 31
Rejestracja: 6 cze 2019, o 06:07

Re: Usunąć DNA, drzewo filogenetyczne

Post autor: Dildano »

1. Czy jest ktoś w stanie ukazać pierwszy skomplikowany organizm (mam tu na myśli np. z układem kostnym, system oddychania i odżywiania) z którego biorą się wszystkie pozostałe "skomplikowane organizmy", czy może jest to błędne założenie i podział na różne gatunki, rodzaje skomplikowanych organizmów nastąpił wcześniej, a ukazał się przy eksplozji kambryjskiej?
Niejako tak, eksplozja kambryjka bierze swoją nazwę stąd że nagle w zapisie kopalnym pojawia się wiele różnorodnych złożonych organizmów.

Jeśli chodzi o strunowce to najstarszy jaki mi do głowy przychodzi do Pikaia, co do reszty nie wiem

To jest całkiem niezłe opracowanie na temat pochodzenia różnych grup:

Kod: Zaznacz cały

projects.ncsu.edu/cals/course/ent425/text02/index.html
2. Co gdyby w jednym momencie, usunąć (przykładowo - z człowieka, lub z całej znanej nam przyrody) cały kod genetyczny? Chciałbym sobie w ten sposób zilustrować jaki wpływ posiada kod genetyczny na funkcjonowanie w przyrodzie :)
Organizm utraciłby instrukcje potrzebne do syntezy białek i umarłby
ekonomia
Posty: 4
Rejestracja: 6 paź 2020, o 19:58

Re: Usunąć DNA, drzewo filogenetyczne

Post autor: ekonomia »

w 1 pytaniu nie jako tak w tym przypadku się tak dzieje chodz mozna sugerować że nie do końća tak jest
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość