Utlenianie tlenku węgla tlenem z powietrza - zastosowanie

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
Starfire
Posty: 7
Rejestracja: 9 sty 2012, o 09:31

Utlenianie tlenku węgla tlenem z powietrza - zastosowanie

Post autor: Starfire »

Witam.
Od kilku tygodni przetrzepuję masę artykułów i skryptów w poszukiwaniu przemysłowego zastosowania reakcji utleniania tlenku węgla tlenem z powietrza, niestety bezowocnie. Macie może jakiś pomysł jak i gdzie to znaleźć?
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Utlenianie tlenku węgla tlenem z powietrza - zastosowani

Post autor: Olafek »

Nie słyszałem o wykorzystaniu takiej reakcji w przemyśle. Bo po co niby produkować jakże cenny CO2 i marnować tlen? Sam CO też jest przecież użyteczny do otrzymywania innych substancji typu metanol. Więc taka reakcja polegałaby na tym, że dwa pożyteczne substraty zmieniamy w bezużyteczny (bez urazy dla CO2) produkt.
Starfire
Posty: 7
Rejestracja: 9 sty 2012, o 09:31

Re: Utlenianie tlenku węgla tlenem z powietrza - zastosowani

Post autor: Starfire »

Rzecz w tym, że podobno ma to jakieś zastosowanie (zgodnie z tym co mówi mój promotor), może źle to opisałam bo nie chodzi tutaj o uzyskanie produktu którym jest dwutlenek węgla ale może o pozbycie się CO. Gdzie coś takiego może być stosowane poza katalizatorami samochodowymi?
Szukałam czegoś w kontekście oczyszczania emitowanych gazów w elektrowniach węglowych np ale nie zaprowadziło mnie to do konkretów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości