Strona 1 z 1

Ciekawe książki z chemii i biologii do matury

: 27 lip 2019, o 15:14
autor: Epqir
Hej,

poszukuję książek, z chemii lub biologii. Generalnie chciałbym być trochę bardziej zorientowany w tematach biologii i chemii, ponieważ szkoła nie dała mi za bardzo takich cegiełek, z których mógłbym zbudować mocne fundamenty. Nie jest też to moja specjalizacja, w kierunku której się w życiu rozwijałem. Możliwe, że docelowo zdałbym sobie maturę z chemii i biologii, a bardziej docelowo chciałbym się pouczyć czegoś o człowieku, ale jednak chciałbym najpierw zacząć od fundamentów, więc podsumowując te przydługą wypowiedź.

Co możecie mi polecić do samodzielnej nauki? Książki, z których można zdobyć fajną i łatwą wiedzę, bardziej przydatną niż samo zdanie matury. Do biologii mam w domu Biologia Campbella i tutaj trochę się uczę przy pomocy robienia sobie fiszek.

Re: Poszukuję ciekawych książek.

: 27 lip 2019, o 23:29
autor: 160punktow
Jak chcesz sie uczyc to pewnie dobrze byloby przerobic podreczniki szkolne czy akademickie dla ogolnego rozeznania a nastepnie aktualizacja wiedzy z portalami branzowymi, subthreadami na redditach i podobnych. Ksiazki szybko staja sie nieaktualne. Niedawno byl jakis post na wykopie o wyleczeniu wirusa HI - 1.przypadek w historii. Nie czytalem, nie wiem czy dobry/prawdziwy, ale czlowiek to naj(glupsze)wazniejsze zwierze swiata i codziennie powstaja nowe teorie, badania.

Re: Poszukuję ciekawych książek.

: 28 lip 2019, o 10:11
autor: Epqir
A znasz jakieś konkretne książki z obecnej reformy, albo dostępne czy to w sklepie czy w sieci? Tak pamiętam jak wyglądały moje książki w technikum i za bardzo chyba mnie ich jakość nie zadowalała niestety.