Strona 1 z 1

Egzamin sprawnościowy z ratownictwa

: 20 maja 2011, o 19:47
autor: mona16
Mam pytanie dotyczące testów sprawnościowych na ratownictwo medyczne, czy na każdej uczelni na egzaminie sprawnościowym wymagane jest zaliczenie pływania? Istnieje uczelnia na której to nie obowiązuje? Czy w ogóle jest szansa dostania się gdzieś bez umiejętności pływania, co jest jasne, że zostanie nadrobione podczas studiów.

Re: Egzamin sprawnościowy z ratownictwa

: 31 maja 2011, o 09:49
autor: synuuuuu
Witam, obecnie uczęszczam do Krk - Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych nr 3 kierunek oczywiście ratownik medyczny, jestem już na 4 sem czyli ostatni (bo to 2 letnie). Wiem ze to nie studia i w ogóle aczkolwiek można wiele sie nauczyć jak się ma tylko chęci. Co do testów na początku to fakt jest pływanie aczkolwiek zbytnio nie jest ono brane przy rekrutacji (moi znajomi nawet nie byli na basenie a się uczą, wiele osób uczyło sie dopiero jak mieliśmy WOPR) także jeżeli chodzi o tą szkołe jeżeli nie umiesz pływać spokojnie możesz startować. Ważne zebyś była na rozmowie kwalifikacyjnej i odpowiedziała na banalne pytania i jesteś już w szkole. :)

Re: Egzamin sprawnościowy z ratownictwa

: 2 cze 2011, o 12:08
autor: wedrowycz_ka
mona16, w Rzeszowie na ratownictwo nie ma w ogóle żadnych testów sprawnościowych, ale wiadomo nie jest to uczelnia medyczna tylko zwykły uniwerek.
W Zabrzu w zeszłym roku też chyba nie było sprawnościowego.