Strona 1 z 1

Zastosowanie fizyki i biologii w medycynie UW

: 5 cze 2013, o 21:53
autor: alex18
Hej Zastanawiam się czy będzie jakaś konkurencja na Uniwerek Warszawski na Zastosowanie fizyki i biologii w medycynie interesuje się ktoś tym kierunkiem? A może ktoś studiuje na nim? miło by było poznać czyjeś zdanie na ten temat bo mam trochę obaw

Re: Zastosowanie fizyki i biologii w medycynie UW

: 3 lip 2013, o 21:13
autor: paulus2604
Pytanie sprzed miesiąca, ale może jeszcze się komuś przyda.

Zacznijmy od tego, że to się nazywa Zastosowania fizyki w biologii i medycynie, a nie fizyki i biologii. Dlaczego zwracam uwagę na ten błąd? Bo fizyki jest tyyyyyyyyyyle, a biologii tylko tyle.
I to nie jest jeden kierunek, a cztery, każdy z inną specjalnością, więc dużo zależy też od tego na jaki chcemy się dostać, bo przedmioty są różne.
Studiowałam przez pół roku 2012/2013 na specjalności Biofizyka molekularna/Projektowanie molekularne i bioinformatyka (wybór na II roku o ile pamiętam).
Co do konkurencji. To jest wydział fizyki. Dostać się łatwo, wylecieć w trakcie studiowania też łatwo. Progi są niskie, na mojej specjalności nawet nie zapełniono limitu miejsc, więc przyjęli pewnie każdego kto spełniał podstawowe warunki.
Co do samego studiowania to atmosfera dość przyjemna, wykładowcy starają się pomagać studentom, niektórzy pozwalali poprawiać nawet ćwiczenia po terminie. Jeżeli kogoś naprawdę interesuje fizyka/matematyka i nie ma większych trudności z tymi przedmiotami albo ma w sobie tyle zaparcia żeby siedzieć w książkach to czemu nie, może spróbować.
Tylko podkreślam, że bez względu na specjalność biologia na wydziale fizyki to bardziej taki miły dodatek, jeżeli ktoś lepiej czuje się jako typowy biol-chem to niech kieruje się raczej w stronę właśnie wydziału biologii lub chemii.

Re: Zastosowanie fizyki i biologii w medycynie UW

: 22 sie 2013, o 16:50
autor: nikolaa66
Ktoś się wybiera na ten kierunek?

[Link] Zastosowanie fizyki i biologii w medycynie UW

: 10 lut 2014, o 16:04
autor: zuza123
optometria-2013-vt49519-15.htm
W tym linku opisałam jak wygląda optyka okularowa i optometria na tym kierunku. I tak jak napisała paulus2604 to jest przede wszystkim fizyka i matematyka, więc warto się zastanowić nad wyborem tych studiów