Strona 1 z 1

Inżynieria chemiczna i procesowa czy technologia chemiczna?

: 17 sty 2018, o 13:18
autor: Vainnq
Myślę o studiach chemicznych. Jestem na profilu biologia chemia w liceum i oba przedmioty idą mi bardzo dobrze, tylko że wolę się uczyć chemii a biologia mnie nie interesuje, dlatego też myślę o studiach chemicznych. Bardzo lubię robić zadania z chemii i dowiadywać się nowych rzeczy, nawet tych co nie ma w książce.
Ostatnio przeglądając kierunki w oko wpadły mi 2 kierunki inżynieria chemiczna i procesowa oraz technologia chemiczna. Jakie są perspektywy pracy w Polsce i za granicą po nich i jak jest na studiach, które lepsze? Wiem że inżynierię chemiczna mogę wybrać w języku angielskim, ale czy jest to potrzebne żeby przyjęli mnie do pracy za granicą i czy w ogóle przyjęli by mnie po polskich studiach?
Może znacie jakieś inne fajne kierunki chemiczne? Angielski, fizyka i matematyka na studiach mi nie straszne. Studiować chciałbym w Krakowie.

Re: Inżynieria chemiczna i procesowa czy technologia chemiczna?

: 20 sty 2018, o 08:50
autor: eryk444
Z tego co wiem inżynieria chemiczna i procesowa to jest tylko z nazwy, mało mają chemii, głównie jest tam fizyka (ale niech się lepiej wypowie student tego kierunku), ja bym wybrał technologię chemiczną na Twoim miejscu bez zastanowienia. Co do perspektyw pytać musisz studentów i absolwentów ], sam jestem na farmacji więc nie pomogę. Ale mogę powiedzieć tyle, że wahałem się między technologią przed rozpoczęciem studiów. Inżynierii w ogóle nie brałem po uwagę.