Strona 1 z 1

Pytanie o linie komórkowe neuronalne - nowotworowe i zdrowe

: 30 maja 2016, o 21:59
autor: łąkówka liliowa
Witam
Nie wiem czy napisałam w dobrym dziale, jeśli nie to przepraszam. Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniej linii komórkowej.
Szukam dwóch typów adherentnych ludzkich linii komórkowych. Chodzi o zdrowe komórki neuronalne oraz nowotworowe komórki neuronalne. Wszystko jedno czy z mózgu czy z nerwów obwodowych. Chodzi o to żeby można było je porównać w formie - prawidłowe - nowotworowe. Bardzo proszę o pomoc. Jestem nowa w tych sprawach i trudno mi się rozeznać. Już kilka razy wydało mi się że znalazłam, a tu okazało się że linie są mysie albo małpie, albo jakieś dziwne. Czy macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam

Re: Pytanie o linie komórkowe neuronalne - nowotworowe i zdr

: 12 lip 2016, o 08:15
autor: Delocker
phe-culturecollections.org.uk/products/celllines/generalcell/search.jsp

Re: Pytanie o linie komórkowe neuronalne - nowotworowe i zdr

: 27 sie 2016, o 20:11
autor: pershing
Powinnaś napisać więcej w jaki sposób chcesz te komórki porównać, co chcesz na nich badać, bo inaczej ciężko coś doradzić. Z nowotworowych to być może chodzi Ci o neuroblastomę:
lgcstandards-atcc.org/Products/All/CRL-2273.aspx
Co do prawidłowych neuronów to może być ciężko o linię gdyż te komórki z natury swej są postmitotyczne. Firma Lonza ma w ofercie macierzyste komórki nerwowe:
lonza.com/products-services/bio-research/primary-cells/human-cells-and-media/progenitor-cells-and-media/nhnp-normal-human-neural-progenitors-and-medium.aspx

Re: Pytanie o linie komórkowe neuronalne - nowotworowe i zdr

: 30 sie 2016, o 05:18
autor: michalz32
podwiązuję się do pytania o nowe materiały, poprzednie linki niestety nie działają dzisiaj