Strona 1 z 2

Z ratownictwa na medycyne

: 15 sie 2010, o 14:48
autor: Kapucha
Mam takie pytanie: czy cieżko bedzie mi uczyć sie do poprawy matury bedąc na ratownictwie medycznym? Dodam, że bede próbował dostać sie na medycyne.

Re: Z ratownictwa na medycyne

: 15 sie 2010, o 15:18
autor: barnabaxo
Wszystko zależy jakie będzie podejście do studiów.jeśli chcesz mieć jak najlepsze wyniki to może być ciężko z nauką do matury. Jeśli określisz priorytety w stylu, że uczę się do matury a przy okazji studiuję rat med i zaliczam koła i egzaminy niekoniecznie na 5.00 to ok Dasz radę, chociaż to zależy od człowieka.można mieć wysoką średnią i dobrze zdać maturę.

Tak na marginesie to ciekawy kierunek i zdobyta wiedza przyda Ci się na leku.

Re: Z ratownictwa na medycyne

: 15 sie 2010, o 15:25
autor: Kapucha
rat. chce studiowac w szczecienie, a potem przeneisc sie na medycyne na uczelnie w Bydgoszczy, Poznaniu lub Gdańsk. Od jednego studenta rat. słyszałem, że część przedmiotów jest przepsiywana w przypadku gdy dostanie sie z rat. na med. I czy takie coś działa w powyższym przyadku, taki skok ze Szczecina do Poznania itd

Re: Z ratownictwa na medycyne

: 15 sie 2010, o 15:34
autor: barnabaxo
Przez proces rekrutacyjny przechodzisz jeszcze raz także możesz studiować lek gdzie chcesz (albo tam gdzie się dostaniesz).
Jeśli chodzi o przepisy z rat med to różnie to bywa. Zależy od prowadzącego zajęcia. Na przykład kolega studiuje w CM UJ i miał jakieś tam przepisy a z kolei kolega studiujący lek na UM w Lublinie nie miał żadnych przepisów.

Re: Z ratownictwa na medycyne

: 11 sty 2011, o 12:01
autor: kajos11
Witam, chcialbym sie dowiedzic jakie magisterki mozna robic po ratownictwie medyczny na UM w Poznaniu.? Wie ktos moze co mozna sobie wybrac? i Czy istenije jeszcze cos takiego ja Zdrowie publiczne ze specjalnoscia rat med ?

Re: Z ratownictwa na medycyne

: 18 sty 2011, o 23:10
autor: jankes_medyk
hmmm pierwsze w ogole slysze,zeby po zp robic specjalnosc ratownictwo medyczne.zp i ratownictwo to osobne kierunkina zdrowiu publicznym sa do wyboru specjalnosci.chyba z 3 - promocja zdrowia, zarzadzanie w sluzbie zdrowia i cos tam jeszcze

Re: Z ratownictwa na medycyne

: 19 sty 2011, o 13:12
autor: barnabaxo
Do niedawna było zdrowie publiczne ze specjalnością ratownictwo medyczne ale tylko licencjat, potem mgr ze zdrowia publicznego

Obecnie ratownictwo jest odrębnym kierunkiem, tylko jako specjalność licencjacka.

Re: Z ratownictwa na medycyne

: 20 sty 2011, o 10:20
autor: malamj
W Posen po ratmedzie można jedynie zrobić mgr ze zdrowia publicznego,ale w Łodzi jest zp ze specjalnością medycyna ratunkowa i to właśnie tam ludzie z UMP się dokształcają

Re: Z ratownictwa na medycyne

: 20 sty 2011, o 10:59
autor: czogori
W świetle chorej nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym jaką przygotowuje nam Minister Kudrycka jak po licencjacie z ratownictwa. dostane się w 2011 na medyne to co Musze płacić tyle za studia co płacą osoby które się dostały z list na niestacjonarną medycynę:? To są ogromne pieniądze ponad 20 tys.rocznie:/
to samo jeśli studiujesz równolegle dwa kierunki. za drugi będzie trzeba płacić?:/

Jak myślicie jak wogóle zostanie to rozwiązane. ta ustawa to jakiś bubel a możliwe że wejdzie już od października 2011

Jestem poirytowany tym wszystkim:/

Re: Z ratownictwa na medycyne

: 28 sty 2011, o 18:00
autor: barnabaxo
malamj, mam trochę znajomych w Łodzi i generalnie to nie polecają robienia tam mgr ze specjalnością medycyna ratunkowa. to nic nie ma związku z med rat, to po prostu zdrowie publiczne czyli demografia, botanika, statystyka.

Re: Z ratownictwa na medycyne

: 10 lut 2011, o 19:52
autor: KYOKUSHIN
Heh mój przypadek Wszystko można pogodzić

Re: Z ratownictwa na medycyne

: 17 kwie 2011, o 20:48
autor: gawron13
Jeżeli chodzi o przepisywanie ocen, to może najlepiej będzie zadzwonić do dziekanatu tej drugiej uczelni i zapytać, a nie tylko domniemywać . A jeżeli chodzi Ci o to, czy dasz radę się uczyć do poprawy matury, to ja mówię, że dasz. Ja też studiowałem, uczyłem się do poprawy i jeszcze miałem praktyki w placówce typu: apteki medyczne Opinie o studentach, którzy już jeden kierunek studiują są zazwyczaj lepsze.

Re: Z ratownictwa na medycyne

: 20 maja 2011, o 12:02
autor: doktorka
Zapewniam Cie, że nikt w dziekanacie w Poznaniu nie udzieli Ci odpowiedzi innej, niz trudno powiedziec", nie ma takiej mozliwosci".
jesli chodzi o opinie-zapewniam Cie(znow), ze na leku wiekszosc asystentow ma bardzo duzo rezerwy do studentow studiujacych 2 kierunki, lepiej sie nie przyznawac, wiem z doswiadczenia.

A uczyc sie do poprawy-jasne, ze sie da.

Imo w Poznaniu nikt Ci ocen nie przepisze z ratownictwa w szczecinie, jest problem z przepisami w obrebie uczelni, a co dopiero w obrebie miast. Ale to zalezy od profesora danego przedmiotu, bywaja tacy, ktorym to zwisa i przepisza, szczegolnie powyzej 2. roku, na poczatkowych latach-nie ma co liczyc, zreszta co tam niby jest do przepisania, chyba wuef.