Strona 1 z 2

Co jak nie medycyna?

: 21 mar 2011, o 19:52
autor: Diego
Witam, mam problem. Pewnie jest on dość oklepany i już wiele razy padała odpowiedź,ale wolałbym usłyszeć świeże opinie. Planuje studiować medycynę, lecz moim problemem jest to, że nie wiem jaki wybrać sobie kierunek zastepczy jakby (odstukac) sie nie udało. Prosiłbym o podanie najlepszej drogi dla osoby ktora nie dostaje sie na medycyne, i chciałaby nie tracic roku, tylko studiować. Jeżeli po roku znow sie nie uda, to zeby te studia byłyby jak najlepsze dla kogos zainteresowanego medycyną. Chodzi o jakiś kierunek , ktory nie jest nudny, ani nie zarabia się po nim minimum socjalnego Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Re: Co jak nie medycyna?

: 21 mar 2011, o 20:02
autor: Lektom
moze farmacja =) pozdrawiam.

Re: Co jak nie medycyna?

: 21 mar 2011, o 20:48
autor: Mårran
D0KT0REK, Diego miał na myśli chyba studia odpowiednie do poprawiania matury, a to raczej na farmacji słabo. Chociaż nie niemożliwe, nie rzucać się

Farmację też bym poleciła, ale jako kierunek awaryjny, który chce się skończyć zamiast medycyny, a nie na przeczekanie.

Re: Co jak nie medycyna?

: 21 mar 2011, o 21:09
autor: Ana09
Minimum socjalnego po farmacji zarabiac na pewno nie bedziesz.
Na przeczekanie wedlug mnie najlepsze sa lekkie kierunki na uniwerkach- chemia(mozna potrenowac fizyke), biotechnologia(tutaj biologie, chemie) albo biologia.Ew. jakis kierunek na Wydziale Chemicznym Politechniki.

Re: Co jak nie medycyna?

: 21 mar 2011, o 22:35
autor: lith
rzeczywiście trening bardzo przydatny do matury . szczególnie na biotechu

Re: Co jak nie medycyna?

: 21 mar 2011, o 23:08
autor: kocilapki
może pielęgniarstwo, ratownictwo, też jest kontakt z pacjentem, ze szpitalem, pielęgniarstwo co prawda lepsze, bo więcej uprawnień a i wachlarz możliwości szerszy.

Re: Co jak nie medycyna?

: 21 mar 2011, o 23:58
autor: wedrowycz_ka
Biologia, rzeczywiście fest trening pod maturę. O ile oczywiście matura wymaga mieszania błota, tfu gleby, na sto sposobów i określania frakcji.
O tyle fajnie, że histologia daje jakieś pojęcie o tkankach, podobnie jak botanika czy zoologia. Praca z mikroskopem, rysowanie i zabawa preparatami raczej nie zaszkodzi w przyszłości (maturę wykluczam).

Ja raczej szłabym w kierunku takim jak pisze kocilapki.

Re: Co jak nie medycyna?

: 22 mar 2011, o 01:07
autor: zielona_karotka
to ja napiszę trochę z innej beczki
w mojej grupie na lekarskim jest sporo osób, którym udało się po roku przenieść: m.in 3 chłopaków z analityki medycznej, 3 dziewczyny z farmacji według relacji dziewczyn - na maturze nie miały większego problemu z biologią, którą pisały - jak same to określiły - farmaceutycznym językiem natomiast chłopaki mieli luz z chemią oczywiście nauka na tych kierunkach do matury była jak gdyby przy okazji, ale ponieważ przenieśli się w obrębie tej samej uczelni - mają teraz sporo przedmiotów przepisanych natomiast osoby, które przeniosły się z innych kierunków - takich trochę właśnie przechowalni - nie mają teraz z tego powodu praktycznie żadnych korzyści.
oczywiście, nauka chemii czy biologii na praktycznie każdych studiach dotyczy zwykle innych zagadnień niż do matury.
odnośnie lekkich kierunków - zawsze uważam, że jak ktoś chce, to wszędzie ma możliwość narobić się jak osioł, mam znajomych na chemii i też mają sporo roboty

Re: Co jak nie medycyna?

: 22 mar 2011, o 05:48
autor: godziasia
a wziąłeś pod uwagę nową reformę? Jeśli dobrze rozumiem, piszesz w tym roku maturę, startujesz na med, załóżmy że się nie dostałeś (bo taką sytuację omawiamy), idziesz na jakiś inny kierunek, a na med próbujesz za rok. Zdaje się, że wtedy medycyna zostanie potraktowana jako Twój drugi kierunek i będziesz musiał za nią zapłacić przynajmniej przez rok (jeśli ja dobrze czaję te nowe zapisy). Niech mnie ktoś poprawi jeśli wprowadzam w błąd.

Re: Co jak nie medycyna?

: 22 mar 2011, o 08:23
autor: vuze
godziasia, jeśli zrezygnuje np. z biotechnologii i złoży papiery na lek,to nie będzie płacił.

Re: Co jak nie medycyna?

: 22 mar 2011, o 12:51
autor: Diego
Hmm, dziekuje bardzo za wszystkie podpowiedzi Bede rozmyslal miedzy analityka a farmacją.

Re: Co jak nie medycyna?

: 24 mar 2011, o 00:54
autor: malinka9
koleżanka jest na 5 roku biologii i co roku poprawia, jeszcze chwila i będzie mgr biologii

biologia to dobra przechowalnia

Re: Co jak nie medycyna?

: 24 mar 2011, o 12:54
autor: Mårran
Jak widać raczej średnia