Strona 1 z 4

Przenosiny na inną uczelnię

: 2 mar 2013, o 21:39
autor: Izuzet
Czy ktoś wie, czy da się z ŚUM-u przenieść na inną uczelnię medyczną? Nie ma tutaj winy ŚUM-u, ucinam dyskusję na temat minusów tej uczelni od razu, po prostu się na temat przenoszenia chciałabym dowiedzieć.

Re: Przenosiny na inną uczelnię

: 2 mar 2013, o 21:49
autor: randomlogin
Kojarze ludzia od was w Krakowie, ale to jeszcze przed zmianami programu bylo, nie wiem jak teraz wygladaja roznice programowe, i przed zmianami wladz dziekanskich u nas, nie wiem jak nowe podchodza do tematu.

Re: Przenosiny na inną uczelnię

: 3 mar 2013, o 16:38
autor: anonymous2012
Izuzet pisze: Nie ma tutaj winy ŚUM-u,
akurat ale temat bardzo przydatny i dla mnie także ciekawy, tyle że otwarcie przyznaję, jest w tym wina Śum-u. ja to spróbuje załatwić przez dziekanat tamtej innej uczelni.

Re: Przenosiny na inną uczelnię

: 3 mar 2013, o 16:47
autor: zazu24
Też jestem zainteresowana, bo chciałabym przenieść się na 3 rok na farmację do Krakowa. Na razie jestem na etapie dowiadywania się jak to wygląda, jak coś się dowiem to dam znać i proszę o to samo, będę wdzięczna

Re: Przenosiny na inną uczelnię

: 3 mar 2013, o 17:53
autor: BubuMale
z tego co wiem, trzeba miec zgode najpierw SWOJEGO dziekana, potem pisze sie podanie i czeka Niektore uczelnie wymagaja sr

Re: Przenosiny na inną uczelnię

: 3 mar 2013, o 18:03
autor: anonymous2012
nie osłabiaj mnie ze zgodą mojego dziekana. nie jestem niewolnikiem tej uczelni. tak jak na nią przyszedłem, tak i mogę odejść. zgodę dziekana trzeba na śumie jak chce się zamienić wydział kato na zab lub odwrotnie. ale o zgodę przy przeniesieniu się na zupełnie inną uczelnie pierwsze słysze. gdyby tak było istotnie to nikt by się nie przeniósł, bo wiadomo że macierzysty dziekan nie wyda takiej zgody ze względu na to że uciekają mu pieniążki.

Re: Przenosiny na inną uczelnię

: 3 mar 2013, o 18:10
autor: Izuzet
Ja się chcę przenieść nie z winy ŚUM-u i od razu ucięłam tą dyskusję, po prostu ze względów osobistych wolałabym studiować w domu, tj w Lublinie.

Czy ktoś się czegoś dowiedział?

Re: Przenosiny na inną uczelnię

: 3 mar 2013, o 18:31
autor: anonymous2012
zwykle z śumu się ucieka z winy śumu, ale skoro Ty uciekasz z innego powodu to jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę
umów się do dziekana w Lublinie, napisz też do niego podanie, bo domyślam się że z umówieniem będzie kłopot skoro w dni powszednie przebywasz w Zabrzu i czekaj na odpowiedź. inaczej chyba się nie da tego załatwić.

Re: Przenosiny na inną uczelnię

: 3 mar 2013, o 19:11
autor: zazu24
Relacja mojego kolegi, który się przeniósł na drugi rok farmacji - trzeba napisać prośbę o ZGODĘ na przeniesienie do dziekana uczelni, na której się studiuje, potem (kiedy dostanie się zgodę) podanie do dziekana w mieście, w którym chce się studiować, a na koniec takie podanko z prośbą o wykaz ocen z poprzedniej uczelni (jakie były przedmioty, że mamy zaliczone poprzednie lata itp.).

Re: Przenosiny na inną uczelnię

: 3 mar 2013, o 19:17
autor: anonymous2012
a gdyby był konflikt interesów. tam dziekan chce cię przyjąć, a twój nie chce cię puścić to co? przecież papiery zawsze zabrać mogę i przewieźć na nową uczelnie.

Re: Przenosiny na inną uczelnię

: 3 mar 2013, o 20:11
autor: Karolajn18
anonymous2012, jasne, ze mozesz zrezygnowac kiedy chcesz, bez niczyjej zgody - ale wtedy zaczynasz studia od nowa gdzie indziej. Tylko przeniesienie to inna sprawa, musisz miec zaliczony rok, wszystkie egzaminu itd. Bo chyba z niezdaną anatomią nie weźmiesz sobie papierów i nie pójdziesz jej zdawać gdzie indziej? Pewnie dlatego trzeba z tym isc do dziekana naszej uczelni. Do tego dochodzi jeszcze sprawa wolnych miejsc - nie przyjmą cię na inną uczelnię, jeżeli nie mają już na roku wolnych miejsc.
Poza tym, to, ze ty masz niemiłe doświadczenia z tą uczelnią, nie znaczy, że wszyscy mają i że jest ona do niczego. Słyszałam o kilku osobach, które się przenosiły z śum (więc jednak dziekan się zgodził), tylko że do wrocławia, nie wiem jak to jest z lublinem.

Re: Przenosiny na inną uczelnię

: 3 mar 2013, o 21:06
autor: anonymous2012
co do wolnych miejsc to jest chyba oczywista sprawa, że muszą mieć. tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć.
tak samo nie trzeba tłumaczyć tego że niektórym śum się podoba. innym nie. i tyle w temacie śumu.
jakby była opcja zabrania papierów z niezaliczoną biofizyką to z miłą chęcią poszedłbym ją zdawać na innej uczelni
poza tym ja akurat do Lublina się nie przenoszę. to założycielka tematu tam chce iść.
może i się dziekan u kogoś tam zgodził, ale ja zapytałem o taką sytuację że co jeśli dziekan innej uczelni powiedział że cię przyjmie, a dziekan z śumu powiedział że nie? zresztą jeśli mam zaliczony rok i gdzieś tam dziekan chce mnie przyjąć to chyba wystarczy że pokaże indeks z zaliczonymi przedmiotami, a z śumu sobie zabiorę papiery i tyle.jeszcze zastanawia mnie taka rzecz, że może w wypadku Twoich znajomych Karolajn18 było tak że na ich miejsce też ktoś na śum przyszedł i dlatego dziekan się zgodził by oni opuścili śum.

Re: Przenosiny na inną uczelnię

: 3 mar 2013, o 21:12
autor: randomlogin
No niestety to sie zgadza. Zeby sie przeniesc trzeba zgody dziekana z uczelni macierzystej, a przynajmniej tak powinno byc i o ile wiem faktycznie jest to przestrzegane - bez tego nowy dziekan swojej zgody po prostu nie wyrazi, wiec sytuacja, w ktorej jeden chce wziac a drugi nie chce puscic jest niestety czysto teoretyczna (choc gdyby do niej doszlo bylaby prawdopodobnie rozstrzygnieta po mysli studenta, koniec koncow docelowa uczelnia cie chce a to od niej bedziesz od teraz zalezec). Innym sposobem jest dostanie sie na inna uczelnie i zlozenie podania o wpis od razu na wyzszy rok studiow - tutaj juz dotychczasowy dziekan nie ma nic do powiedzenia. A z wolnymi miejscami raczej problemu nie ma, odpadajacy zostawiaja po sobie ich wystarczajaca ilosc.