Strona 1 z 1

Uznanie polskiej specjalizacji w UK, potem Australia

: 17 paź 2014, o 14:57
autor: pawelkacu
Witajcie,
Czy po skończeniu w Polsce specjalizacji i zdaniu ewentualnych egzaminów, zostanie ona uznana w UK? Dowiedziałem się np. że w USA nie ma to znaczenia, i musiałbym robić rezydenturę (czyli cała polska specjalizacja w plecy) na którą ciężko się dostać, nie mówiąc o zdaniu USMLE. Pomyślałem więc że lepiej będzie zakończyć całą edukację w kraju. Docelowo po kilku latach pracy w Wielkiej Brytanii chciałbym przenieść się do Australii (tu chyba też wystarczy zdać odpowiedni egzamin i polska specjalizacja zostanie uznana? a doświadczenie w angielskiej medycynie będzie mile widziane)
pozdrowienia

Re: Uznanie polskiej specjalizacji w UK, potem Australia

: 1 gru 2017, o 12:17
autor: mediziner
Hej,
To raczej stary temat, ale może odpowiedź jeszcze Cię interesuję, może przyda się komuś innemu. Wprawdzie jestem dopiero na 4 semestrze ale też już planuję co dalej i m.in. myślę o spec. w USA lub Australii. Ponieważ studiuję w Niemczech gdzie tak jak w USA droga do tytułu lekarza prowadzi przez 3 egzaminy lekarskie które poziomem odpowiadają USMLE i odbywają się na tych samych etapach kształcenia, planuję pisać równolegle do niemieckich M1, M2, M3 egzaminy USMLE1, 2, 3. I próbować dostać się na spec do USA. Jeżeli to nie klapnie to spec. w Niemczech, a niezależnie gdzie skończę spec. chcę potem wrócić do PL .
Interesowała mnie też spec. w Australii o czym dużo czytałem i doszedłem do wniosku, że to nie możliwe
Ale szukając informacji na ten temat dużo się dowiedziałem.
Po pierwsze kończąc studia gdzieś w Europie jako obcokrajowiec szans dostania się na rezydenturę w Australii praktycznie nie ma
Jako specjalista szanse rosną ale na pracę w dużym mieście szans nie ma, pozostają zadupia. Kolejna sprawa to wiza . albo dostaniesz pracę aplikując na odległość i wtedy dostaniesz wizę (mało możliwe) albo najpierw dostaniesz wizę a pracę znajdziesz na miejscu (wykonalne).
Oczywiście biorąc pod uwagę tą drugą drogę, czyli na dobrą sprawę jedyną sensowną drogę musisz aplikować o wizę przez General Skilled Migration Programm. I tu cały problem . wizę dostaniesz tylko wtedy, kiedy Australia Cię potrzebuję Tzn. wizy na podstawie tego programu wydawane są osobom z zawodami, lub w przypadku lekarzy ze specjalizacjami na które w Australii jest zapotrzebowanie.