Strona 1 z 1

Lekarsko-dentystyczny pytania

: 7 lip 2015, o 16:17
autor: Izaaa
Hej mam takie pytanie do osób, które są na kierunku lekarsko-dentystycznym w Łodzi, czy moglibyście napisać w tym wątku, jak wyglądają takie studia? czy są trudne? czy trzeba mieć duże zdolności manualne? czy trzeba wydawać sporo pieniędzy np. na podręczniki? ogólnie proszę was o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami

Re: Lekarsko-dentystyczny pytania

: 29 paź 2015, o 16:43
autor: Izaaa
up

Re: Lekarsko-dentystyczny pytania

: 1 lis 2015, o 00:03
autor: ryniofit8000
Co prawda nie jestem na lek-dent w Łodzi, ale tak:
Tak, studia są bardzo trudne (nie studiuję ani w Łodzi ani stomy, ale jestem przekonany że tak jest nie wierzę, żeby gdziekolwiek było łatwo na tym kierunku, chociaż są uczelnie na których jest gorzej a na innych lepiej)
Zdolności manualne - siostra jest na stomie w Zabrzu bez jakichś specjalnych zdolności manualnych i radzi sobie całkiem nieźle na praktycznych zajęciach (5 rok)
Na ogół uczelnie mają dość spore zasoby książek. Studiuję lek w ZG i nawet tutaj udało mi się w miarę zaopatrzyć w książki (a przecież uczelnia dopiero co otworzyła ten kierunek, inne pewnie są lepiej doposażone), chociaż niektóre kupiłem. Trzeba kupić na pewno jakiś atlas do anatomii, który swoje kosztuje. Miej jednak na uwadze, że wszystkie kupione książki uda ci się na pewno sprzedać - jeżeli będziesz dbać to książkę, która normalnie kosztuje powiedzmy 100 zł sprzedasz za 70 zł. Ale tak jak pisałem, zasoby uczelni zazwyczaj wystarczają na porządne wyposażenie się książkami, kupować trzeba pojedyncze.
Jak wydasz powiedzmy 300 zł na książki to zwróci się 200, no i w Łodzi na pewno będzie możliwość kupienia używanych od starszego roku

Re: Lekarsko-dentystyczny pytania

: 2 lis 2015, o 12:01
autor: Izaaa
Dziękuję za odpowiedź

Re: Lekarsko-dentystyczny pytania

: 2 lis 2015, o 14:28
autor: ryniofit8000
Nie znoszę się uczyć z PDFów Muszę mieć na papierze. Ale to pewnie zależy od osoby.

Re: Lekarsko-dentystyczny pytania

: 2 lis 2015, o 15:14
autor: castle
Mam tak samo i zawsze myślałam, że jestem jakaś dziwna bo prawie wszyscy których znam wolą pdf-y


Re: Lekarsko-dentystyczny pytania

: 2 lis 2015, o 16:51
autor: Smile_Forever
Z książek papierowych się wygodniej korzysta, a pdf-y może są lubiane ze względu na to, że są tańsze. Ja od początku studiów większość książek miałam w pdf .