Strona 1 z 4

Kandydaci na UMB 2016

: 10 lip 2016, o 14:38
autor: littlegreensprout
Cześć wszystkim kandydatom = przyszłym studentom lekarskiego, gratuluję wyników!
Jesteście już pewni że UMB to WASZA uczelnia, czy jeszcze się zastanawiacie? Szczerze mówiąc ja mam jeszcze parę dylematów, ale o medycynie w Białymstoku słyszę same przychylne opinie, więc kusi. Boicie się, czy nie możecie się już doczekać?
+jeśli znajdą się tutaj jacyś studenci leku, proszę podzielcie się swoją aktualną opinią, naprawdę każde słowo będzie pomocne, a ciężko znaleźć coś bieżącego.

Re: Kandydaci na UMB 2016

: 10 lip 2016, o 20:39
autor: migelo
Ja właśnie się waham, jeszcze nie wiem, czy WUM czy UMB, dostanę się i tu i tu. Opinie byłyby super, może by pomogło.

Re: Kandydaci na UMB 2016

: 14 lip 2016, o 15:14
autor: annusza
Polecam, studentka (prawie) trzeciego roku .
Co konkretniej chcecie wiedzieć?

Re: Kandydaci na UMB 2016

: 17 lip 2016, o 10:55
autor: Naczi
Mnie ciekawi sprawa z atlasami. Już nawet nie chodzi o to, który jest najlepszy, ale jakie mianownictwo wybrać? Angielskie, polskie, łacińskie?

Re: Kandydaci na UMB 2016

: 18 lip 2016, o 18:13
autor: annusza
Na pewno nie polskie. O ile nic się w zakładzie nie zmieniło, a podejrzewam, że nie, to zdecydowanie łacina. Angielskiego jest naprawdę bardzo mało i w zasadzie trzeba tylko przeczytać listę tych słówek przed kolokwium i starczy. Jest ich niewiele i na dodatek to w większości łacina ze zmienioną końcówką .
W mojej subiektywnej opinii najlepszy jest Prometeusz, zwłaszcza do głowy i szyi. Ale jego cena też góruje . Na codzień używałam Sobotty, Nettera bardzo nie lubiłam, ale niektórzy uczyli się z niego cały rok, więc kwestia gustu i przyzwyczajenia .
Można wstrzymać się z książkami do szkolenia bibliotecznego, po nim będzie czas uzupełnić braki .


Re: Kandydaci na UMB 2016

: 28 lip 2016, o 19:59
autor: Naczi
Dziękuję Mi kolega odradzał Sobottę, a polecał Prometeusza, ewentualnie Nettera. Atlas chcę mieć na własność,a cena Prometeusza mnie trochę przeraża :C

Re: Kandydaci na UMB 2016

: 28 lip 2016, o 21:42
autor: egocentryk
Mam taką małą prośbe: czy moglby ktos ze starszych rocznikow napisac co warto kupic na 1 rok ?
1. jaki i czy tylko jeden fartuch ? jaki polecacie? moze jakies buty na zmiane sa wymagane ?
2. ksiązki jakie sa niezbedne ?
3. jak to wyglada z tym szkoleniem bibliotecznym i kiedy zazwyczaj jest ? slyszalam o numerkach czy moze ktos rozwinac ? czy ksiazki ktore beda mi przypisane np. bede miec szczescie i dostane sobbote to moge ja trzymac caly rok ?
4. jak wyglada j.angielski na umb ?

Re: Kandydaci na UMB 2016

: 29 lip 2016, o 21:56
autor: Ganc Pomada
Fartuch laboratoryjny, w miarę długi. Nie musi być jakiejś wysokiej jakości. Buty na zmianę są wymagane, mogą być zwykłe trampki.
Co do książek, to niech może ktoś świeżo po pierwszym roku się wypowie, bo ja już słabo pamiętam, a i też mogło coś się zmienić.
Szkolenie biblioteczne będzie pewnie w drugiej połowie września. Jest krótki wykład na temat zasad wypożyczania książek i ogólnie działalności naszej biblioteki. Losuje się numerki, potem wg nich ustawiacie się w kolejce po wypożyczenia. Oczywiście im wyższy numerek, tym większa szansa na lepsze książki. Trzymać książki możesz ile chcesz, o ile ktoś ich nie zarezerwuje. Tylko trzeba przedłużać wypożyczanie. No i wiadomo, na szkolenie zbiera się cały rok, więc jest to dobra okazja do integracji.
O angielskim też może ktoś inny się wypowie, bo chyba trochę się zmieniło, choćby egzamin. Generalnie nacisk kładzie się na specjalistyczne słownictwo medyczne, rozmowy lekarz-pacjent etc. Jeśli ktoś oczekuje, że poprawi ogólny poziom angielskiego, może się trochę rozczarować.

Re: Kandydaci na UMB 2016

: 2 sie 2016, o 23:29
autor: egocentryk
1) a czy na umb są warunki ? jesli tak to na jakiej zasadzie ? czy przechodzi sie na 2 rok czy powtarza sie 1 rok czy trzeba znowu dostac sie w rekrutacji ?

2) z czego najwiecej osób ma poprawki we wrzesniu ? na czym najlatwiej przejechac sie ? anatomia ? histo ? biochemia ?

Re: Kandydaci na UMB 2016

: 3 sie 2016, o 06:01
autor: Agher
Przechodzisz na rok wyżej, ale musisz zapłacić za realizacje warunkowego przedmiotu i dodatkowo na niego jeszcze raz chodzić i potem normalnie zadać zaliczenie / egzamin.

Za mojego studiowania najwiecej poprawek było z biofizyki, teraz pewnie się pozmieniało bo wiele zakładów ma inne szefostwo.

Re: Kandydaci na UMB 2016

: 3 sie 2016, o 09:45
autor: egocentryk
czyli jak jest ustalona stawka za godzine na UMB chyba 56zł i godzin z anatomii wyklady+cwiczenia jest 220 to 220x56zł i za warunek z anaty trzeba wtedy płacic ponad 12tys. ?

Re: Kandydaci na UMB 2016

: 3 sie 2016, o 12:09
autor: Kontur
Na umb byla stawka 49 zł jak ostatnio podpisywałem aneks, niestety reszta się zgadza.
Za wyklady się nie płaci, tylko ćwiczenia i seminaria

Re: Kandydaci na UMB 2016

: 3 sie 2016, o 15:20
autor: Ganc Pomada
Nie ma co się nastawiać od razu na warunki Dopiero się na studia dostałeś. Poza tym z większości egzaminów trzeba się naprawdę postarać, żeby mieć warunek.