Strona 1 z 1

Studia lekarskie i ratownictwo medyczne

: 19 lut 2017, o 12:37
autor: Wakset
Witam. Jestem w liceum i zastanawiam się nad kierunkiem studiów. Moim marzeniem jest zostać ratownikiem i jeździć w karetce. Jednak wiem, że to nie jest takie piękne jak sobie marzę. Dlatego chciałbym iść na stacjonarne lekarskie, a do tego przez pierwsze 3 lata zaocznie ratownictwo (w razie gdy na lekarskim nie wyjdzie lub żeby muc sobie juz wcześniej zanim skończę lekarski popracować). Myślicie, że dam radę połączyć lekarski z zaocznym ratownictwem? Jak będę studiował na tym samy uniwersytecie to może niektóre przedmioty będą się pokrywały? Może Wam się wydawać to dziwne, ale po prostu takie marzenie.


Re: Studia lekarskie i ratownictwo medyczne

: 19 lut 2017, o 14:42
autor: Anthrax
Znam osoby, które są ratownikami medycznymi i teraz studiują lekarski. Ale oni najpierw byli ratownikami, a potem zaczęli lekarski.
Twoja pomysł jest trochę dziwny, medycyna sama w sobie pochłania dużo czasu, a ten co zostanie z pewnością będziesz wolał poświęcić na jakiś relaks, odreagowanie niż na dodatkowe studia w postaci ratownictwa.
Poza tym po skończeniu lekarskiego masz większe uprawnienia niż ratownik, i w karetce (o ile do tego czasu nie zlikwidują S-ek") też możesz jeździć