Strona 1 z 1

Praktyki po I roku

: 1 sty 2019, o 12:20
autor: Polopiryna
Jak wygląda kwestia praktyk po 1 roku? Czy jest możliwość zrobienia ich np w 2 tygodnie (czyli de facto codzienne łącznie z weekendami)? Czy są jakieś ograniczenia co do maksymalnej liczby godzin na dzień/tydzień? Czy jest możliwość odbycia praktyk w czasie ferii zimowych?
Liczę na waszą pomoc

Re: Praktyki po I roku

: 2 sty 2019, o 13:37
autor: ryniofit8000
wszystko zależy od uczelni, od szpitala, nawet od oddziałowej/ordynatora

Re: Praktyki po I roku

: 4 sty 2019, o 18:10
autor: Polopiryna
A jak wygląda sama procedura? Najpierw powinno się skontaktować ze szpitalem (w sensie z ordynatorem danego oddziału)? I jak wcześnie powinno się to zrobić (kilka miesięcy czy wystarczy kilka tygodni przed planowaną datą praktyk).
Może się zdarzyć sytuacja, że dostanę odmowę odbycia praktyk na danym oddziale?

Re: Praktyki po I roku

: 4 sty 2019, o 18:39
autor: Lubomir
Zależy to od wymogów danej uczelni.
Na Umedzie w Łodzi mamy wydrukować sobie papier, który mają podpisać dyrektor szpitala, kierownik oddziału i kto tam jeszcze będzie sobie chciał/musiał. Mamy to załatwić mniej więcej do któregoś tam marca (chyba końca miesiąca).
O odmowie praktyk na danym oddziale nie słyszałem, ale o odmowie w chcianym przez przyszłego praktykanta terminie i owszem.
Z reguły ustala się termin, który pasuje obu stronom i zostaje się na danym oddziale.
Jak nie pyknie ustalenie dni praktyk, to szukasz oddziału który się na to zgodzi
Z Wyrazami Szacunku
Lubomir

Re: Praktyki po I roku

: 11 sty 2019, o 00:50
autor: ryniofit8000
Na oddziałach jest określona liczba miejsc dla praktykantów. Jeżeli chcesz robić praktyki np. w mieście wojewódzkim to raczej trzeba to załatwić kilka miesięcy wcześniej. Ja np. załatwiałem ostatnio w lutym i nie było miejsc na lipiec i robiłem w sierpniu.

Re: Praktyki po I roku

: 30 kwie 2019, o 22:13
autor: TanksAreAwesome
Co do godzin jest to kwestia dogadania się z prowadzącym praktyki. Ja ostatnio zrobiłam 4tyg praktyk w 2tyg, bo po prostu pozwolono mi przychodzić na większą ilość godzin dziennie. Słyszałam też o przypadkach, że ktoś się pojawił na praktykach 3, góra 4 razy i od razu mu podpisywali papierek.

Re: Praktyki po I roku

: 1 lip 2019, o 10:41
autor: jarosz99
A czy ktoś się orientuje czy praktyki po I rokumożna robić na każdym oddziale jakim się chce? Bo zastanawia mnie czy po I roku można je zrobić na pediatrii...

Re: Praktyki po I roku

: 4 lip 2019, o 09:20
autor: ryniofit8000
można