Strona 1 z 4

Egzamin gimnazjalny 2013

: 29 sie 2012, o 13:51
autor: Izaaa
Tutaj piszemy wszystko co jest zwiazane z egzaminem i to nie tylko z biologii
Teraz jestem w 3 klasie gimnazjum i troche obawiam sie tych egzaminow szczególnie, że teraz są zmienione Jak najlepiej sie na nie przygotować ?

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

: 29 sie 2012, o 21:10
autor: nietzsche
Oprócz tego co zwykle to od tego roku weszła genetyka,więc nie można tego przespać.Rób egzaminy z poprzednich lat.

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

: 30 sie 2012, o 08:32
autor: introwera
Najlepiej właśnie robić zadania. Dobrze jest kupić sobie jakąś niedrogą książkę, gdzie są zadania do biologii, chemii, fizyki i geografii razem. Ja kupiłam taką za 15 zł i jestem bardzo zadowolona.

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

: 30 sie 2012, o 08:49
autor: Lee-Loo
Wiecie co najlepiej zrobić?Zapisać się na wszystkie możliwe zajęcia dodatkowe,ja tak zrobiłam, dodałam systematyczną naukę w trzeciej klasie,bo na pierwszą i drugą w której to nie robiłam niemal nic wpływu nie miałam i poszło mi wystarczająco, by dostać się do dobrego liceum i pamiętajcie że czerwony pasek dodaje punkty.Dobrze też zdeklarować udział w olimpiadzie przedmiotowej to motywuje do nauki.I wiecie co?Ten cały test gimnazjalny jest zupełnie zbędny i zalatuje paranoją to są lata w których powinniście mieć jeszcze luz,a nie martwić się o procenty na papierku.Co do repetytoriów w czasach mojego egzaminu(rok temu )to nie wiedziano o ich istnieniu, zbijają na was kasę,mała matura.pożal się boże.

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

: 30 sie 2012, o 15:27
autor: Izaaa
introwera pisze:Najlepiej właśnie robić zadania. Dobrze jest kupić sobie jakąś niedrogą książkę, gdzie są zadania do biologii, chemii, fizyki i geografii razem. Ja kupiłam taką za 15 zł i jestem bardzo zadowolona.
A możesz mi napisać jak nazywa się ta książka ? Proszę

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

: 30 sie 2012, o 16:20
autor: introwera
Jest to zbiór zadań z biologii, chemii, geografii, fizyki-wszystkiego po trochu, ale wszystko, co potrzebne do egzaminu jest.

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

: 30 sie 2012, o 16:52
autor: Izaaa
introwera,
Dziękuje

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

: 1 wrz 2012, o 14:40
autor: Ath
mam ten zbiór z seneki, u nas w szkole sprzedawali go za 8zł i bardzo się przydaje. nawet się tak trafiło, że dwóch nauczycieli nie ogarnęło, że każdy ten zbiór ma i na egzamin po drugiej klasie dali pytania z niego. miałam szczęście, bo były akurat te, które zdążyłam przerobić. nie jest drogi a dosyć dobry, polecam.

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

: 3 wrz 2012, o 13:17
autor: Kropciana
Mam ten sam zbiór zadań i naprawdę się przydaje. Zaznaczałam sobie pytania na które nie znałam odpowiedzi i na podstawie tego wyciągałam wnioski, czego jeszcze nie umiem ).

Akurat z biologią i geografią powinnam sobie poradzić, gorzej z chemią i fizyką, ale wierzę, że te wzory i reakcje idzie wykuć. Macie może jakieś książki z zadaniami egzaminacyjnymi do matmy? No i jak przygotować się do polskiego :c

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

: 3 wrz 2012, o 18:03
autor: Ath
No i jak przygotować się do polskiego :c
jeżeli czytasz lektury to przeczytaj sobie ich streszczenia, jeżeli jakiejś nie przeczytałaś, a należy ona do obowiązkowych (w internecie jest spis), to przynajmniej warto przeczytać szczegółowe streszczenie, a najlepiej całą lekturę, no ale wiadomo, na to za bardzo czasu nie ma. imo tyle wystarczy, reszta jest raczej na czytanie ze zrozumieniem i myślenie.

polski jest prosty, najgorsza jest historia c

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

: 3 wrz 2012, o 19:42
autor: Kropciana
Do lektur się przygotuje, to wiadomo, bo wszyscy o tym trąbią. Tyle czy powtórzyć coś jeszcze :P

Do historii uczę się w miarę regularnie, mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu :D.

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

: 9 sty 2013, o 15:09
autor: roza
Znacie może jakaś dobrą książkę z zadaniami egzaminacyjnymi z historii ? Bo mam już 2 z Seneki.Z przedmiotów przyrodniczych i z matmy i jestem bardzo zadowolona.

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

: 10 sty 2013, o 21:42
autor: aquite
Seneka jest bardzo fajna, jeśli chodzi tylko o biologię to również fajne ćwiczenia, które dobrze przygotowują *przynajmniej ja mam takie wrażenie* to pomarańczowe Testy z biologii z Talesa. Co do chemii, pani, z którą mam zajęcia w laboratorium powiedziała, że są bardzo fajne zeszyty ucznia/ćwiczenia (nie pamiętam dokładnie) z Nowej Ery, bo my na lekcjach w szkole pracujemy tylko na podręczniku, więc powiedziała, że te ćwiczenia są dobrym dodatkiem.

Co do chemii ktoś wyżej napisał, że reakcje musi wykuć. Jak on chce wykuwać reakcje z trzech lat uczenia się chemii w gimnazjum to życzę mu powodzenia. Nad chemią i otrzymywaniem różnych związków itp. po prostu trzeba usiąść i logicznie pomyśleć. Mam osoby w klasie, które reakcji, doświadczeń uczą się na ZZZ [zdać, zakuć, zapomnieć], powiem szczerze - słabe wyjście.