Strona 1 z 1

Natłok informcji a wpływ na mózg

: 28 sty 2011, o 15:08
autor: sleet1109
Jak wiadomo w dzisiejszych czasach w XXI natłok informacji znacznie sie nasilił i wszędzie wkoło nas jest masa informacji zarówno tych przydatnych jak i większości niepotrzebnych informacji która zaśmieca ludzią mózg w rezultacie pogarsza sie pamięć. Czy jest jakiś sposób żeby sie ograniczyć od tych zbędnych informacji i wyuczyć pamięć odróżniac przydatne info od zbędnego?

Re: Natłok informcji a wpływ na mózg

: 28 sty 2011, o 16:14
autor: szama
Moim zdaniem ty sam decydujesz pośrednio co jest dla Ciebie ważne skupiając się na tym i w ten sposób stymulując mózg to tego by to zapamiętał.

Re: Natłok informcji a wpływ na mózg

: 28 sty 2011, o 16:47
autor: AnnaWP
Myślę, że istotne jest trenowanie pamięci. Okazuje się, że np. nauka pamięciowa nie jest przeżytkiem, ma wpływ nie tylko na nasze zdolności poznawcze, ale i na nasze ryzyko pewnych chorób neurologicznych. Dlatego nie demonizowałabym tego natłoku informacji. A rzeczy istotne, przez sam fakt potarzania danych, utrwalają się.

Re: Natłok informcji a wpływ na mózg

: 29 sty 2011, o 19:04
autor: tin
Słyszałem na jednym z wykładów, że przez tysiąclecia nasz mózg maleje. Mimo, że jesteśmy bardziej rozwinięci technologicznie, to zmniejsza się ilość problemów do rozwiązania przez przeciętnego Kowalskiego, w porównaniu do pana z początku dziejów. Ma się to wiązać ze zmianą wielkości poszczególnych rejonów mózgu.

Info chciałbym sprawdzić i chętnie coś poczytam w tym kierunku.
Znacie może jakieś poważne książki o fizjologi i anatomii nauki?