Strona 1 z 1

Depresja i nerwica

: 12 sty 2006, o 01:51
autor: Monika16
Czy ktoś wie jak moŻna zapobiec depresji i nerwicy?
To problem, który od dłuŻszego czasu nie daje mi spokoju. Czuję, Że coś jest nie tak, mamdołki i zmienne nastroje, pozatym ciągle jestem w nerwach i byle co wyprowadza mnie z równowagi. DłuŻej tak nie moge Żyć!
A do psychologa nie pójdę, bo juŻ byłam, ale chyba był kiepski, bo nie pomógł mi w niczym.
Czy moŻecie coś polecić?

Re: Depresja i nerwica

: 12 sty 2006, o 21:18
autor: bagatha
Serdecznie polecam Ci wizyte u psychologa, ale dobrego moze zapytaj osob zaufanych, byc moze ktos zna dobrego. Poza wsparciem rodziny, przyjaciol, taka wizyta potrafi naprawde bardzo pomoc.
Niektorzy polecaja tez zrobienie czegos nowego, odmalowanie pokoju, zmiane nawykow czy wziecie sie za uprawianie nowego sportu. Czyli w sumie odnalezienie radosci w czyms nowym.
Pozdrowienia i nie daj sie!

Re: Depresja i nerwica

: 12 sty 2006, o 21:49
autor: Timi
Nie jestem specjalistą ale z tego co widze to ty prędzej masz nerwice niż Depresje. W Depresji nie ma czegoś takiego jak, nadpogwałtowne ruchy, wściekłość, nadwrażliwość, tylko to są typowe objawy Nerwicy. Depresja wbrew pozorom jest bardzo ciężką chorobą i bardzo trudno z niej wyjść, [potzreba w tedy opieki kogoś bliskiego. A jeśli chodzi o nerwice to sugeruje zmiane otoczenia na jakiś czas, ponieważ jeżeli objawy nie ustępują to nasila to właśnie twoje otoczenia w którym się obecnie znajdujesz, także to jest moje zdanie, ale jak mówie nie jestem w tej dziedzinie ekspertem.
Pozdrawiam

Re: Depresja i nerwica

: 26 maja 2020, o 12:58
autor: pandeprecha
Nerwica lękowa – przyczyny, objawy, leczenie. Nerwica lękowa staje się powoli coraz częstszą przyczyną wizyt w gabinetach psychiatrycznych i psychologicznych. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w raporcie z 2016 roku podaje, że w samej tylko Europie ponad 38% mieszańców podjęło leczenie najczęściej z powodu zaburzeń lękowych i nastroju. W Polsce, największy przyrost, aż 24% odnosi się do zaburzeń nerwicowych, które Polacy uważają za główne przyczyny utraconego zdrowia.

Re: Depresja i nerwica

: 26 maja 2020, o 13:42
autor: James Bond
A tak szczerze powiedziawszy, to średnio pomaga w takich sprawach psycholog, czy też może nie pomaga. Dobrze jest porozmawiać, bo człowiekowi wówczas lżej jak się wygada to normalne.
Rozstała się że mną dziewczyna, bardzo ciężko znioslem okres rozpaczy mimo że jestem facetem. I zaczerpnąłem porad psychologa, i tylko trochę mi pomogło. Może trafiłem na średniego psychologa, może doświadczony psycholog pomaga lepiej.
A co do Twojej depresji i nerwów, to może taki okres teraz jest dlatego masz takie natręctwa.