Strona 1 z 1

Rolnictwo- sposoby siewu

: 26 kwie 2011, o 10:45
autor: Shadow128
Witam,mam jedno zadanie z którym nie mogę się uporać.

W sklepach ogrodniczych można kupić nasiona niektórych roślin,np rzodkiewki,umocowane na odpowiednich odległościach na długiej taśmie,którą umieszcza się w przygotowanym rowku i zasypuje ziemią.

Wyjaśnij,jaka jest zaleta takiego sposobu wysiewu w porównaniu z tradycyjnym siewem ręcznym i wskaż,jakiego zabiegu się unika dzięki niemu.

Z góry dziękuję.

Re: Rolnictwo- sposoby siewu

: 26 kwie 2011, o 12:23
autor: WojtekB
Shadow128 pisze:Wyjaśnij,jaka jest zaleta takiego sposobu wysiewu w porównaniu z tradycyjnym siewem ręcznym i wskaż,jakiego zabiegu się unika dzięki niemu.
"Nasiona na taśmie ułatwiają wysiew do gruntu. Równomierne rozmieszczenie nasion eliminuje po wschodach potrzebę przerywki. Najważniejsze, aby obficie podlać. Dzięki temu taśma celulozowa może się rozpuścić i nasiona zaczynają kiełkować". Informacje z opakowania ^^

Przy normalnym wysiewie trzeba trochę więcej czasu poświęcić na pielenie i przerywkę. Przy wysiewie nasion na taśmie tego czasu więcej się zaoszczędzi. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nasiona na taśmie są 3- a nawet 4-krotnie droższe niż tradycyjne nasiona.