Strona 1 z 1

Zgodnie z Naturą - nowy projekt edukacji ekologicznej

: 1 paź 2014, o 13:21
autor: Kapelia
Szanowni Państwo,

W Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej rozpoczęliśmy nowy projekt edukacji ekologicznej skierowany do szkół podstawowych (4-6) oraz gimnazjalnych, zlokalizowanych na obszarach chronionych.

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie Zgodnie z Naturą. Na zgłoszenia czekamy do 19 października 2014 r.

Zgodnie z Naturą to program z zakresu edukacji ekologicznej skierowany do uczniów/czennic szkół podstawowych (klasy 4-6) i gimnazjalnych, których placówki zlokalizowane są na obszarach chronionych ze szczególnym uwzględnieniem obszarów Natura 2000. Udział w programie jest bezpłatny. Udział w programie obejmuje trzy semestry szkolne, z czego dwa (semestr letni 2014/ 2015 oraz zimowy 2015/2016) poświęcone są na realizację projektów lokalnych

Program ma na celu:
- Zdobycie wiedzy na temat różnorodności biologicznej i obszarów chronionych oraz szans i zagrożeń z nimi związanych.
- Wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce przez młodzież, przeprowadzając projekty skierowane do społeczności lokalnych.
- Zaproponowanie akcji/działań, dzięki którym mieszkańcy/ki i lokalne instytucje zdobędą wiedzę o wartości obszaru, w którym żyją oraz korzyściach, jakie mogą czerpać z jego ochrony.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie projektu:

Serdecznie zachęcam do umieszczenia informacji o naszym projekcie na Państwa kanałach informacyjnych. W przypadku pytań proszę o swobodny kontakt.

Pozdrawiam,

Katarzyna Tomasik
Asystentka koordynatorki projektu Zgodnie z Naturą"
Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej
ul. Noakowskiego 10 00-666 Warszawa

Re: Zgodnie z Naturą - nowy projekt edukacji ekologicznej

: 1 lip 2016, o 08:51
autor: ilonastarnecka
Ja mam szkołę prywatną i zamawiam papierowe torby na lunch dla dzieci od zapakujeco.pl – uczymy od początku, że należy żyć w zgodzie z naturą. To bardzo ważne w dobie plastikowych reklamówek. później tym oddychamy i to jemy.

Re: Zgodnie z Naturą - nowy projekt edukacji ekologicznej

: 20 wrz 2016, o 13:30
autor: Ka35ta78O
Jest jakaś nowa edycja tego programu, albo jest w planach?