Strona 1 z 1

notatki maturalne biologia

: 17 kwie 2016, o 23:30
autor: soffy
Notatki maturalne biologia
Cześć Wszystkim. Moja informacja jest skierowana do tych, którzy podchodzą do rozszerzonej matury z biologii, lub planują podwyższenie jej wyników, ale mają problem z organizacją czasu przez natłok innych obowiązków. Chciałabym Wam zaoferować swoje notatki. Materiał zawarty w nich został przeze mnie opracowany podczas nauki na bieżąco w trakcie moich maturalnych zmagań z biologią. Dzięki systematyczności i uparciu udało mi się „wygrać” z maturalnym systemem. Uważam, że każdy kto jest zdeterminowany i uparty, jest po prostu skazany na sukces ☺ dlatego każdemu musi się udać!
Notatki są bardzo skrupulatne i estetyczne, zawierają wiele obrazków, tabeli oraz zadań maturalnych z odpowiedziami, pozbieranych po wszelakich zbiorach oraz maturach, pisane w sposób przystępny, zrozumiały i wyjaśniający wyczerpująco każde zagadnienie i dział (dlatego posiadają one niemalże 500 stron). Na pewno ułatwią zarówno naukę, jak i powtórki. Oprócz tego jest również plik z FISZKAMI, które drukujemy dwustronnie – z jednej strony pytanie maturalne, a z drugiej odpowiedź na nie. Jest to naprawdę dobry sposób na maksymalne wykorzystanie czasu podczas swojej nauki – kilka fiszek można zabrać do tramwaju, autobusu, powtórzyć na szybko w wolniejszej chwili oraz selekcjonować co umiem, a co jeszcze wymaga doszlifowania.
W plikach wykorzystane są trzy charakterystyczne kolory:
- czerwony – w tym kolorze zaznaczone są głównie wypunktowane funkcje danej struktury, aby wszystko było jasne i przejrzyste
- niebieski – są to zadania prosto z matur, których odpowiedzi są zgodne z kluczem, lub które zostały zweryfikowane przez egzaminatora z którego pomocy korzystałam podczas nauki
- zielony – są to zadania lub dopiski znalezione w różnych źródłach i zbiorach maturalnych

Pracując korzystałam z różnych książek, z których uczyłam się całe liceum i w których wiedziałam, że dany temat jest najlepiej przedstawiony (oczywiście, subiektywna opinia). Są to:
- wszystkie części starych operonowych książek Lewińskiego
- Biologia Henryka Wiśniewskiego
- 5 tomów biologii wydawnictwa PWN
- Repetytorium z biologii, PWN
- Zoologia, Prószyński i S-ka, Grzegorek, Jastrzębska, Pyłka-Gutowska
- zdjęcia zeskanowane z różnych książek i grafiki Google
- dostępne matury z OKE
Z doświadczenia wiem że nauka biologii opiera się na korzystaniu z wielu książek, ponieważ rozrzut przydatnych rzeczy ujętych w zrozumiały i od podstaw sposób jest bardzo duży.

Działy, które mam opracowane, to:
- cechy strunowców
- cechy wspólne kręgowców
- cytologia
- ekologia
- enzymy
- ewolucjonizm
- fotosynteza
- gąbki, jamochłony, mięczaki, robaki płaskie i obłe, szkarłupnie
- genetyka
- grzyby, paprotniki, nasienne
- kręgowce
- mikro- i makroelementy
- mitoza i mejoza
- oddychanie wewnątrzkomórkowe
- pierścienice
- protisty
- przystosowanie roślin do wymiany gazowej
- rozmnażanie płciowe i bezpłciowe
- tkanki roślinne i tkanki zwierzęce
- układ hormonalny, krwionośny, odpornościowy, nerwowy, pokarmowy, ruchu (mięśnie i kości), wydalniczy, oddechowy

każdy dział zawiera przynajmniej parę stron, czcionka 11. Cały pakiet wyceniam na 25 zł (kupa nauki, tyle szczęścia ). Notatki przesyłam w plikach PDF na maila. Oczywiście załączam plik z cytologią.

Re: notatki maturalne biologia

: 19 kwie 2016, o 19:51
autor: akinomagalam
Jak można się z Tobą skontaktować?

Re: notatki maturalne biologia

: 19 kwie 2016, o 20:28
autor: Kamil987
Notatki godne polecenia, solidnie zrobione, wszystko przejrzyście. A szczególnym plusem dla mnie są genialne fiszki. Myślę, że nic nie zostało pominięte i chyba przebijają nie jedno repetytorium, choćby ze względu na to, że zawierają zadania ze zbiorów, matur wraz z odpowiedziami. Dla mnie do powtórki przed maturą idealne, chociaż na początku byłem sceptyczny do uczenia się z jakichkolwiek notatek zrobionych przez kogoś ale te są solidnie zrobione.

Re: notatki maturalne biologia

: 20 kwie 2016, o 20:58
autor: akinomagalam
Jak dotychczas przejrzałam kilka (z mnóstwa!) plików i jestem pod wrażeniem przejrzystości i dokładności. Czyta się lekko, wiele obrazków, kolorów, wszystkie najważniejsze rzczy zebrane w jedno miejsce. Polecam

Re: notatki maturalne biologia

: 25 kwie 2016, o 17:20
autor: sushis17
Jak można zakupić notatki?

Re: notatki maturalne biologia

: 21 sty 2017, o 20:59
autor: NieznajomaDziewczyna
Jak można się z Tobą skontaktować w celu kupienia notatek ?

Re: notatki maturalne biologia

: 7 lut 2017, o 14:08
autor: soffy
Notatki są cały czas aktualne, dla ułatwienia wstawiłam przedmiot na allegro, natomiast skontakować się można ze mną pod pw.

Re: notatki maturalne biologia

: 28 sie 2018, o 22:12
autor: posoni
Szkoda, że notatki z błędami i to podstawowymi. Szkoda pieniędzy.