Strona 1 z 2

Neurobiopsychologia

: 4 maja 2010, o 20:48
autor: Claudia
Czy wiecie może w jakich miastach (oprócz Gdańska) można ten kierunek studiować oraz co trzeba mieć zdane by tam się dostać?

Re: Neurobiopsychologia

: 6 maja 2010, o 13:27
autor: Nitka
Podobny kierunek to kognitywistyka na UAM. Sama studiuję, więc w razie pytań możesz śmiało pisać

Re: Neurobiopsychologia

: 6 maja 2010, o 15:09
autor: oszka
Nitka pisze:Podobny kierunek to kognitywistyka )
coz to takiego ?

Re: Neurobiopsychologia

: 6 maja 2010, o 15:57
autor: Nitka
Na początek polecam największą polską stronę o kognitywistyce
kognitywistyka.net

Re: Neurobiopsychologia

: 6 maja 2010, o 16:01
autor: timon
chyba jedynie w gdańsku jest niestety taki kierunek ale wydaje się niezwykle interesujący, trzeba mieć łeb na karku

Re: Neurobiopsychologia

: 11 maja 2010, o 09:13
autor: Blue_Berry
Hm kongwistyka. Kierunek wydaje się bardzo ciekawy. Nitka, opowiedz nam coś więcej Jakie przedmioty na pierwszym roku? Dużo biologicznych rzeczy czy raczej humanistyczne dziedziny, te wszytskie filozofie itd) Ja szczerze mówiąc przymierzam się do neurobiologii na UJcie, ale po maturze z biologi zaczęłam szukać innych opcji. Ciężko było się dostać na ten kierunek do Poznania? Wysokie progi

Re: Neurobiopsychologia

: 11 maja 2010, o 17:12
autor: Nitka
Kognitywistyka wydaje mi się ciekawą alternatywą dla zainteresowanych neurobiopsychologią.

Zaczynając od rekrutacji - niby było 75 miejsc, ale na początku października okazało się, że jest nas ok. 90! Jednak z racji tego, iż mamy wiele osób studiujących jeszcze jakiś inny kierunek i rezygnacji niektórych osób, jest nas właśnie ok. 70 w tej chwili. Progi po drugiej turze spadły chyba tylko o jakieś 2 punkty, ale skoro już się ktoś dostał, to raczej wybierał właśnie ten kierunek. W zasadach rekrutacji nic się nie zmieniło w stosunku do zeszłego roku (amu.edu.pl), ja miałam 76% z rozsz. polskiego, 93% z rozsz. angielskiego i 73% z rozszerz. biologii i spokojnie wystarczyło, byłam nawet w pierwszej połowie listy przyjętych, ale wszystko zależy od wyników składających. Na stronie uni jest tabelka z przelicznikiem punktów. Z tego co pamiętam końcowy próg to było bodajże 62 czy coś koło tego.

Na pierwszym roku są praktycznie same wstępy w pierwszym semestrze. Najcięższa zdecydowanie logika - ciągnie się przez całe studia - najpierw wstęp, potem logika I, logika II, metody dowodzenia twierdzeń i automatyzacja rozumowań, a na samym końcu logika w zastosowaniach kognitywistycznych, gdzie ponoć wszystko nabiera sensu Inne przedmioty na studiach to m.in. programowanie komputerowe, praca z obcojęzycznym tekstem naukowym (dobry angielski zwłaszcza w kolejnych latach to konieczność), metodologia badań psychologicznych z elementami statystyki, procesy poznawcze, neuronauka, komunikacja człowiek-komputer, psychobiologia, nauka o widzeniu i słyszeniu, laboratoria - zostało otwarte nowe laboratorium kognitywistyczne przy wydziale, tak więc jest praca ze sprzętem profesjonalnym i ogólnie jeszcze dużo innych przedmiotów. Ciężko mi powiedzieć czy bardziej humanistyczne czy ścisłe studia, jest i to i to. Wykładowcy przynajmniej jak na razie w porządku, mają dużą wiedzą i aktywnie uczestniczą w naukowym życiu.

Mam nadzieję, że w miarę spójnie napisane, w razie jakichś pytań dodatkowych - postaram się na wszystko odpowiedzieć

Re: Neurobiopsychologia

: 11 maja 2010, o 19:42
autor: Blue_Berry
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedz Ale z tego co patrzę teraz na sposób rekrutacji to cieniutko:( J.polski zdaję na podstawie, a na dodatek biologia poszła mi dużo gorzej niż się spodziewałam. Z takich bardzo wstępnych ustaleń mogę mieć w granicach 60. Plus minus, ale jednak.

Chociaż kierunek sam w sobie wydaje się dość ciekawy. Obiecują Wam po tym możliwość znalezienia ciekawej pracy? Gdzie w ogóle człowiek po takim kierunku może jej szukać?

Re: Neurobiopsychologia

: 11 maja 2010, o 20:39
autor: Nitka
Fakt faktem żadnych absolwentów jeszcze nie mamy, teraz dopiero wyjdą. Plusem jest możliwość uczestniczenia w kołach naukowych, odbywa się wiele konferencji. Jest to kierunek studiów, który wymaga dużo inicjatywy ze strony studentów, co jest ogromnym plusem, bo taka inicjatywa gromadzi przecież doświadczenie, które jest wszędzie potrzebne. UAM daje umożliwia studentom bezpłatny dostęp do zasobów wielu baz danych, a co najlepsze - również do CogNet - internetowych zasobów MIT, życia by chyba nie starczyło na przeczytanie wszystkiego co tam jest Co do rekrutacji nie przejmuj się, ja piszę jak było rok temu a przeglądając tegoroczne arkusze jestem pewna, że tak wysokiego progu nie będzie.

A praca jak to w Polsce - sama raczej nie przyjdzie, ale kto idzie na studia z nastawieniem, że przyjdzie, to nie ma co na nich zostać. Można oczywiście wyjechać za granicę, zrobić doktorat, zaczepić się w jednym z wielu instytutów badawczych (wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy jak wiele pracy jest jeszcze do zrobienia, w zasadzie to co wiemy teraz, jest kroplą w morzu tego, czego możemy się jeszcze dowiedzieć, prace nad umysłem i świadomością człowieka są jednymi z najbardziej intensywnie prowadzonych). Ale nie ma tu w sumie co pisać, bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie co można po tym kierunku robić. Jak ktoś jest na te studia zdecydowany, to musi odznaczać się kreatywnością, a ona zagwarantuje mnóstwo pomysłów na przyszłość

Re: Neurobiopsychologia

: 11 maja 2010, o 21:48
autor: Blue_Berry
Tak, zdaję sobie sprawę, że to jeszcze nieprzetarta ścieżka, poza tym wiele kierunków wydaje się być bez przyszłości, a potem okazuje się coś innego i w drugą stronę tak samo. Tak tylko orientacyjnie pytam) A orientujesz się jak wyglądała rekrutacja na ten kierunek w Krk na UJ-cie?

Re: Neurobiopsychologia

: 14 maja 2010, o 15:45
autor: Litawor
Na UJ-cie kierunek (kognitywistyka) jest dopiero otwierany w tym roku.

Re: Neurobiopsychologia

: 17 lis 2010, o 18:56
autor: sickL
Jestem bardzo bardzo zainteresowana tym kierunkiem, mam nadzieje że rozszerzony polski,angielski i biologia wystarczą. Z tego co się orientuje kongnitywistyka jest w Toruniu,Wrocławiu, Krakowie i Łodzi bodajże? Neurobiologia podobnie, czuje że nie łatwo jest się dostać.

Re: Neurobiopsychologia

: 10 mar 2011, o 23:46
autor: corelips
Cześć!
Dziś natrafiłam na ten kierunek w internecie, i stwierdziłam jednoznacznie, że to może być coś dla mnie. Powiedzcie czy naprawdę tylko w Poznaniu i Toruniu można to studiować?
Byłam nastawiona na filologię psychologię/farmację ale kierunek pierwszy nie da mi satysfakcjonującej pracy a na farmację zwyczajnie się nie dostanę bez chemii - już zaczęłam żałować, że nie poszłam na biologiczno-chemiczny profil. x
Matura 2011 - j.polski PR, ang PR, bio PR !
Co można ze mnie ulepić?