Strona 1 z 1

Przygotowanie do olimpiady chemicznej

: 20 wrz 2017, o 22:32
autor: Bain
Hej!
Wiem, że takich tematów jest pełno, ale chciałbym, żeby ktoś udzielił mi dokładnej odpowiedzi dotyczącej mnie.
Jestem w 1 klasie liceum i mam zamiar wystartować w Olimpiadzie chemicznej. W gimnazjum byłem laureatem konkursu wojewódzkiego z chemii. Tylko nie wiem w jaki sposób powinienem się przygotowywać.
Mam chemię organiczną mcmurrego, jednak nie wiem czy od razu powinienem zacząć brać się za podręczniki akademickie czy na początek nie przerobić całego liceum.
Polecacie jakieś podręczniki do przygotowania się do olimpiady? W jakiej kolejności powinienem je przerabiać, na czym się skupić?
Jeżeli chodzi o zadania to mam problem z rozwiązaniem zadań z etapu wstępnego, czy wobec tego jest sens startowania w olimpiadzie w tym roku?

Z góry dzięki za pomoc

Re: Przygotowanie do olimpiady chemicznej

: 26 wrz 2017, o 19:42
autor: kliop
mam problem z rozwiązaniem zadań z etapu wstępnego
To zupełnie normalne jbc

Ja zdecydowałem się wystartować w olimpiadzie pod koniec 2 kl. LO. Wtedy brakowało mi tylko wiedzy z organicznej. W wakacje wiedzę z reszty poszerzyłem o podręczniki z zalecanej literatury (Bielański, Pigoń, coś tam jeszcze), a organiczną przerobiłem z McMurrego, wszystko w ramach rozwijania pasji i bez żadnej spiny. W 3 kl. zabrakło mi ok. 10 punktów procentowych do zostania finalistą A jaką mam ogromną satysfakcję z przygody

Na Twoim miejscu przerobiłbym program z liceum, bo podręczniki licealne są pisane zwięźlej.
Polecacie jakieś podręczniki do przygotowania się do olimpiady? W jakiej kolejności powinienem je przerabiać, na czym się skupić?
Dużo bardziej znający się na temacie ludzie niż ja już gdzieś o tym pisali .

Czy jest sens w tym roku? Zależy, czego oczekujesz od OCh