Strona 1 z 1

Prośba o identyfikację owada - czarny, mały, włazi wszędzie

: 4 paź 2014, o 11:46
autor: gohatto
Cześć,

W ostatnich tygodniach (a może już miesiącach?) mam problem z jakimś owadem, który występuje dość licznie przed domem - obsiadając elewację. Czasami na jednej ścianie elewacji jest ich ok 10 - 15.

Mają ok. 1 cm długości, kolor czarny lub czarno/ciemnozielony.

Wchodzą do domu i łażą po podłodze, ścianach itd. Mają zdolność wchodzenia w najmniejsze szczeliny - ok 1 mm im wystarczy i już wchodzą np. w ościeżnicę drzwi.

Jakiś czas temu myślałem, że pojawiają się tylko gdy jest ciepło i słońce (jak wciornastki), ale przy temperaturach rzędu 10 stopni też się pojawiają.

Czy ktoś ma pomysł co to może być?
Drugie pytanie - jak się tego można pozbyć, bo ostatnio jeden łaził po ręczniku dziecka, a drugi po rolce papieru toaletowego. Już mną telepie jak mam zabijać któregoś tam z kolei każdego dnia.

Z góy dziękuję wszystkim za pomoc!

Re: Prośba o identyfikację owada - czarny, mały, włazi wszędzie

: 30 wrz 2017, o 19:38
autor: Pepeddz
Witam. Czy udało się wam zidentyfikować tego robaka. Mam w domu to samo od kilku dni. Proszę o pomoc

Re: Prośba o identyfikację owada - czarny, mały, włazi wszędzie

: 12 paź 2017, o 21:13
autor: panna_e
To chyba ten sam ktorego ja szukam

Re: Prośba o identyfikację owada - czarny, mały, włazi wszędzie

: 20 mar 2018, o 20:34
autor: maua
Witam, dołączam się do pytania, czy ktoś zidentyfikował tego owada?

Pojawiły się one u mnie w domu kilka tygodni temu, najpierw pojedyncze osobniki raz na kilka dni, ale ostatnio, jak się zrobiło ciepło, to jakaś plaga, codziennie przynajmniej kilka. Nie mam pojęcia, skąd wychodzą, wysprzątałam już chyba wszystkie zakamarki w całym domu, a one ciągle skądś wyłażą, chodzą po wszystkim, w kuchni, w pokoju, w łazience, nawet w szafie z ubraniami znalazłam jednego.

Jakby ktoś wiedział, jak się ten owad nazywa, w jaki sposób mógł się znaleźć w domu i jak się go pozbyć to proszę o pomoc i z góry dziękuję.