Strona 1 z 1

dowody...

: 10 gru 2012, o 22:03
autor: ________
Hej, napiszcie mi skad, z jakich ksiazek najlepiej sie nauczyc udowadniania i wykazywania w zadaniach maturalnych z matematyki.


Re: dowody...

: 7 lip 2013, o 13:00
autor: ________
Jako iż mam mature z matematyki P za sobą zakonczonąą małym sukcesem (100%) piszę jak sobie poradziłam z problemem z problemami.

Najważniejsze to przeróbcie wszystkie arkusze od CKE od listopada 2009. Zadanie musicie przekształcić (rozwiazać) tak, żeby wyszło to o co was proszą w poleceniu. Dodać logiczny komentarz (jeżeli jest potrzeba). To nie jest trudne, ale trzeba mieć wiedzę do tego, bo bez tego nic się nie wykombinuje. Czyli znać twierdzenia, prawa (to co jest w vademekum operonu dla matematyki P zupełnie wystarczy). Warto też przyjrzeć się dowodom z matury rozszerzonej. ) Nie miałam dowodów na lekcjach i dałam radę także to jest do zrobienia.

Re: dowody...

: 7 lip 2013, o 14:44
autor: Buniaaaa
Piszącym maturę podstawową z matematyki proponuję przejrzeć te zadania:
zbior_zadan_maturalnych_z_matematyki.pdf
(1.7 MiB) Pobrany 14 razy
Zbiór ten jest ogólnodostępnym zestawieniem zadań maturalnych wraz z rozwiązaniami, pogrupowanymi tematycznie. Znajdują się tam również te nieszczęsne dowody Zbiór zawiera również zadania dla poziomu rozszerzonego, co jest odpowiednio oznaczone.

Re: dowody...

: 30 maja 2017, o 15:22
autor: lidia_ln
Jest kilka rodzajów dowodów, które pojawiają się na maturze. CKE w materiałach pomocniczych dla uczniów i nauczycieli (dostępne na stronie CKE) opisuje najczęstsze rodzaje dowodów. Niestety opracowanie to jest mało przystępne. Np. 70% dowodów algebraicznych (dowody nierówności) opiera się na tylko czterech prostych zasadach, a CKE strasznie skomplikowało temat w opracowaniu. Trochę uprościłam to opracowanie.