Strona 1 z 1

Filmy i programy przyrodnicze

: 10 sie 2013, o 10:00
autor: Nitrogenium32
Ostatnio z nudów zacząłem oglądać w TV różne filmy i programy przyrodnicze, m.in. na kanałach takich jak Nat Geo Wild. Ostatnio nadają tam Worlds Deadliest Animals (pol. Najgroźniejsze zwierzęta świata") - cykl 12 odcinków o najgroźniejszych i najbardziej podstępnych zwierzętach różnych środowisk i kontynentów.

Pomyślałem sobie, że dobrze by było pooglądać sobie trochę takich filmów przyrodniczych aby poszerzyć sobie wiedzę z zakresu zoologii i botaniki. Co sądzicie np. o seriach Życie oraz Planeta Ziemia"? Jakiś czas temu na Polsat Viasat Nature oglądałem odcinek z serii Życie o roślinach. Wg mnie bardzo ciekawe i wciągające.

Czy znacie też jakieś inne filmy i programy przyrodnicze?

Re: Filmy i programy przyrodnicze

: 30 paź 2013, o 17:34
autor: Aveness
Na NG jest program mikroświat czy coś takiego.

Re: Filmy i programy przyrodnicze

: 3 lis 2013, o 18:18
autor: Tomecek
Dużo jest dobrych programów, ale nie wiem, o jaki dokładnie Ci chodzi
Życie bbc to świetna seria, tak samo jak Prawa Natury (how nature works). Pozatym Dzika Rosja, Dzika Skandynawia, Dziewicza Ameryka. Napisz co Cię kontrektnie interesuje


Re: Filmy i programy przyrodnicze

: 2 lut 2014, o 11:37
autor: Astacus
Warto oczywiście się zainteresować dokumentem o bardzo wysokim budżecie, jak nie najwyższym. Planet earth", narratorem jest David Attenborough, bardzo ciekawy serial dokumentalny, bodajże 11 odcinków gdzie w każdym analizowane są inne środowiska pod kątem życia (pustynie/lasy deszczowe/bieguny/jaskinie/oceany itp.). Ujęcia są piękne, więc można nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale także zdobyć inspiracje i chęć do zwiedzenia w przyszłości pięknych zakątków naszej planety. Polecam

Re: Filmy i programy przyrodnicze

: 5 lut 2014, o 21:36
autor: klasyk
Ja tam uwielbiam filmy przyrodnicze na National Geo. Oglądam regularnie, nie tylko w celach naukowych, ale i dla czystej przyjemności.

Re: Filmy i programy przyrodnicze

: 7 mar 2016, o 18:03
autor: mirek2
Też je lubię, ale mam wrażenie, że ostatnio te kanały się psują - coraz mniej na nich filmów typowo przyrodniczych, a coraz więcej o wszystkim innym. Chyba, że mowa o Nat Geo Wild i Polsacie Viasat Nature- te jeszcze trzymają poziom Bo Discovery wbrew nazwie już wcale odkrywcze nie jest - kilka programów o tej samej tematyce.

Re: Filmy i programy przyrodnicze

: 12 wrz 2016, o 23:17
autor: klimo
Ja polecam Prywatne życie roślin