Strona 1 z 1

czerwone plamy na całym ciele - grzybica skóry?

: 16 lip 2019, o 19:58
autor: mciek86
witam
Tak jak w tytule. Mam czerwone plamy na całym ciele które średnio co drugi dzień prawie znikają a następnie pojawiają się bardzo wzmorzone. Towarzyszy im delikatny obrzęk skóry w miejscach gdzie się pojawiają, oraz swędzenie każdego miejsca gdzie one są. Objaw się nasila podczas snu. Rano czuje też delikatnie spuchniete bolące wargi. dzieje się tak od około miesiąca. Miesiąc temu kompałem się w gorącej rzece. Obecnie mam utrudniony dostęp do specjalistów z racji tej że mieszkam na Islandii. Do tej pory próbowałem stosować lek hitaxa przez tydzień który mi nie pomógł. oraz Histasin kupiony tu na miejscu w aptece oraz calcium. Nic nie pomaga. Pomóżcie
W załączniku wysyłam zdjęcia rąk z tym czymś

Re: czerwone plamy na całym ciele

: 16 lip 2019, o 20:00
autor: mciek86
zdjęcie z dzisiaj

Re: czerwone plamy na całym ciele

: 16 lip 2019, o 20:11
autor: Mårran
Po samym zdjęciu trudno powiedzieć, ale mi to wygląda na grzybicę skóry. Tak nasiloną trzeba by poleczyć doustnie czymś porządnym.

Re: czerwone plamy na całym ciele - grzybica skóry?

: 17 lip 2019, o 21:57
autor: kliop
Koniecznie zrób lepsze zdjęcie pojedynczej zmiany oraz odpowiedz na pytania: :) Zmiany pojawiły się wszystkie nagle (np. w ciągu kilku godzin)? Zmiany były przez cały czas brania leków czy pojawiły się powtórnie dopiero po odstawieniu? Brałeś te leki zgodnie z ulotką? Chorujesz na coś? Jesteś uczulony na coś? Krótko przed pojawieniem się zmian coś zmieniałeś w swoim życiu (nowe leki, nowe pokarmy)? Miałeś jakąś infekcję w czasowym pobliżu pojawienia się zmian? Te zmiany lekko złuszczają się na powierzchni? Są cały czas jednakowej średnicy?

Moje dodatkowe pomysły: rumień wielopostaciowy? albo pokrzywka oporna na leczenie?