Strona 1 z 1

Częste bóle głowy.

: 12 lip 2011, o 08:36
autor: bloodyknife
Witam, mam 14 lat i codziennie doświadczam bólów głowy w różnych miejscach. Bóle powtarzają się dość często i trwają 1-3 sekund. Jest to dość uciążliwe i zwraca to na siebie uwagę. Czy może mi ktoś powiedzieć co to może być? Mam tylko bóle głowy, nie ma przy tym żadnych dodatkowych objawów.

Re: Częste bóle głowy.

: 12 lip 2011, o 09:16
autor: Gajek
Do szpitala a nie na fora

Re: Częste bóle głowy.

: 12 lip 2011, o 13:01
autor: Medycyna Lwów
może nie do szpitala a do lekarza rodzinnego - trudno tu diagnozować, zważywszy że są to bóle wręcz ultrakrótkotrwałe, jeśli jest tak jak piszesz. Nie wydaje się to być nic poważnego z tego opisu, natomiast jeśli to Ci dokucza idź do przechodni.

Re: Częste bóle głowy.

: 12 lip 2011, o 13:36
autor: Pakolla Malajestra
bloodyknife, tak jak radzi Kaamil idz do swojego lek. rodzinnego

Re: Częste bóle głowy.

: 12 lip 2011, o 15:49
autor: bloodyknife
Dziękuję bardzo za pomoc, jutro wybiorę się do lekarza.

Re: Częste bóle głowy.

: 12 lip 2011, o 16:34
autor: bloodyknife
Przepraszam, że piszę kolejny post, ale nie da się edytować postów. Miałem kuzynkę która właśnie miała bóle głowy ( Nie wiem dokładnie jakie były te bóle ) i zmarła ona na nowotwór mózgu, boję się, że mogę również mieć nowotwór. Czy bóle głowy ( takie jak moje ) mogą być objawami tej choroby?

Re: Częste bóle głowy.

: 12 lip 2011, o 16:40
autor: Medycyna Lwów
nie masz powodu bać się na zaś - musisz oczywiście powiedzieć o tym lekarzowi, bo to istotne, natomiast to już on zdecyduje czy i na jakie badania obrazowe Cię wysłać.
Guz mózgu może dawać wszelkiego rodzaju dolegliwości neurologiczne, w tym również bóle głowy, natomiast lekarz po dokładnym zebraniu wywiadów może coś więcej powiedzieć, bo ja się nie bawię w medycynę na odległość.

Re: Częste bóle głowy.

: 12 lip 2011, o 18:34
autor: bloodyknife
Czy jako 14 latek, mogę iść do lekarza rodzinnego bez ich wiedzy? Jeżeli tak to jakie dokumenty potrzebuję (Nie chcę ich martwić zanim sam tego nie wyjaśnię).

Re: Częste bóle głowy.

: 12 lip 2011, o 20:39
autor: Medycyna Lwów
nie - do 15 rż musisz być z opiekunem o ile dobrze pamiętam. Zresztą takie sprawy się z rodzicami omawia, szkoda się niepotrzebnie martwić, bo bóle głowy są zjawiskiem częstym, u os. w okresie pokwitania jeszcze częstsze.
Do lekarza POZ potrzeba dokumentu ubezpieczeniowego rodziców.

Re: Częste bóle głowy.

: 13 lip 2011, o 18:16
autor: AnnaWP
Ja chodziłam sama do lekarza przed 15 rokiem życia ale w sprawach istotnych lekarz musi skonsultować się z rodzicami. Jeśli chodzi np. o wizytę kontrolną po anginie chyba nie są rodzice obowiązkowi, ale jeśli lekarz stwierdzi coś niepokojącego, będą konieczni.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz mówić rodzicom o swoich obawach idź do lekarza po prostu. Lekarz zdecyduje, co dalej zrobić i czy powiadomić rodziców. Ale ze swojej strony namawiam na normalną rozmowę z rodzicami, nawet jeśli są czasem inni niż Ty i trudno się z nimi porozumieć nastolatkowi, to w takich sytuacjach niemal zawsze rodzice się przydają i warto mieć ich wsparcie.

Re: Częste bóle głowy.

: 13 lip 2011, o 19:32
autor: Medycyna Lwów
jest to gdzieś w ustawie że chyba do 15 lub 14 rż dziecko nie może iść samo do lekarza na wizytę - nie chce mi się tego w tej chwili szukać.

Re: Częste bóle głowy.

: 14 lip 2011, o 10:14
autor: Epinefryna
może jest taka ustawa, ale ludzie nie zawsze jej przestrzegają. Zależy od woli lekarza.