Strona 1 z 1

podręcznik do liceum zakres rozszerzony

: 10 wrz 2010, o 20:32
autor: paige25
Chodzę do liceum ogólnokształcącego na profilu biologiczno- chemicznym, programowo mam książkę nowej ery - zakres podstawowy i rozszerzony, ale dobrze by było żebym miała jeszcze jakąś książkę z programem rozszerzonym. I stąd moje pytanie, jaki podręcznik był by najlepszy? Acha ta książka z nowej ery to jest cz.3 (budowa komórki, protisty, grzyby, rośliny i zwierzęta) mimo że jestem w 1 klasie. Z góry dziękuję za pomoc

Re: podręcznik do liceum zakres rozszerzony

: 11 wrz 2010, o 00:08
autor: Madlene
wiesz jest dużo podręczników, najlepiej jakbyś sobie przejrzała np. w waszej szkolnej bibliotece może mają podręczniki do biologii. Do biologii w zakresie rozszerzonym są tzw. serie podręczników. Np. Operon ma 3. Zagadnienia, o których piszesz są w części 1 Operon, WSiP 1, a PWN 1, 2, 3 - w 3 jest systematyka. Ale z którego się Tobie będzie najlepiej uczyć, to sama musisz zadecydować. Każdemu inny podręcznik odpowiada , jednym Operon, drugim WSiP, innym tylko Omega, itd.

Re: podręcznik do liceum zakres rozszerzony

: 11 wrz 2010, o 11:08
autor: henryka
dokładnie, postaraj się przejrzeć podręczniki przed kupieniem. ja uczyłam się tylko z operonu, moim zdaniem większość zagadnień była tam dość dobrze wyjaśniona.

Re: podręcznik do liceum zakres rozszerzony

: 11 wrz 2010, o 17:33
autor: paige25
ok, dzięki kupiłam już PWN